Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Rusya iş adamları ile resmi pasaportlulara vizeyi kaldırıyor

  • 16 Ağustos 2018
  • 407 kez görüntülendi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Rusya iş adamları ile resmi pasaportlulara vizeyi kaldırıyor
Konu Altı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Rusya iş adamları ile resmi pasaportlulara vizeyi kaldırıyor” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İş adamlarımıza, bilhassa tır ve kamyon şoförlerimize vizelerin kaldırılması konusunda prensipte anlaştık” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Hariç Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından verilen akşam yemeğinde büyükelçilere hitap etti.

Çavuşoğlu, dün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşmede, Türk vatandaşlarına uygulanan vizelerin kaldırılması ile Suriye ve İdlib konularının ele alındığını anlatım etti.

Bakan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“İş adamlarımıza, bilhassa tır ve kamyon şöförlerimize, resmi pasaport sahiplerine, servis pasaport sahiplerine vizelerin kaldırılması konusunda prensipte anlaştık. Bir yerden başlamamız lazım. Bayramdan sonra ortak çalışma grubumuz bir araya gelecek, bunu yürürlüğe koyacağız.Temennimiz doğal vizelerin tamamen kalkması. Yaşadığımız krizden evvel böyleydi. Hatta pasaportsuz karşılıklı seyahatin görüşmelerine bile başlamıştık.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ