Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu S-400 İle İlgili Açıklama Yaptı!

  • 19 Nisan 2019
  • 640 kez görüntülendi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu S-400 İle İlgili Açıklama Yaptı!
Konu Altı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Polonya-Romanya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı kapsamında mevkidaşlarıyla ortak basın toplantısı düzenledi.

F-35 savaş uçakları ile S-400 savunma sistemi üzerinde yürütülen tartışmayla ilgili soruları cevaplayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “Bizim tarafımızda her şey net. Rusya’dan almak durumunda kaldığımız S-400 savunma sisteminden kaynaklanıyor tüm bu sorunlar. ABD’li muhataplarımıza bir teklifte bulunduk. Bu konuda son sözü; uzmanların söylemesini talep ettik. Suriye’de S-400 savunma sistemleri var. Ama Suriye’nin üzerinde birçok ABD ve İsrail F-35 savaş uçakları uçuyor. Endişeleri gidermek için bir ortak çalışma grubu kuralım dedik ancak ABD’den henüz bir cevap gelmedi” diye konuştu.

“HER ZAMAN HASSASIZ”

Türkiye’nin S-400 savunma sistemi konusunda NATO’nun endişelerini dikkate almadığı yönündeki eleştirilere de cevap veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şu cümleyi kullandı: “NATO’nun (S400 konusunda) endişelerini dikkate almamız lazım. Türkiye’nin dikkate almadığını söylemek doğru değil. Her zaman hassasız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ