Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Diyanet İşleri Başkanı’nın Görevden Alınması İçin Açıklama Yaptı!

  • 13 Kasım 2018
  • 366 kez görüntülendi.
Diyanet İşleri Başkanı’nın Görevden Alınması İçin Açıklama Yaptı!
Konu Altı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hedefine Diyanet İşleri Başkanı’nı aldı. Yapmış olduğu grup toplantısında bir açıklama altına imza attı. Cumhurbaşkanı’na seslendiğinin altını çizen Akşener, tarihi feslilerden öğrendiklerini, bunun gerçekten kendilerini kahrettiklerini vurguladı. Kadir Mısıroğlu’ndan “o adam” diyerek bahseden Akşener, “o adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın” söyleminde bulundu.

Sert Yüklendi!

Yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Akşener, grup toplantısında sert açıklamalar yaptı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından gerçekleştirilen Kadir Mısıroğlu ziyaretini ele alan Akşener, Atatürk’e türlü türlü hakaretler eden bu şahıstan tarih öğrenildiğini ve bunun gerçekten kahredici noktaya geldiğini belirtti. Türk devletinin Cumhurbaşkanı’nın tarih öğrendiği kişinin bir “meczup” olmaması gerektiğini dile getiren Akşener, Mısıroğlu’nu danışmanlıktan, Erbaş’ı Başkanlıktan alması gerektiğine dikkat çekti.

Türk Milletinin İzin Vermeyeceğini Anlattı!

Türk milletinin hiçbir zaman işgale izin vermediğini anlatan Akşener, ilelebet payidar kalacaktır dedi. Bir yandan ezanı ele alarak dil uzatanlarla uğraştıklarını, diğer yandan ise kurucu iradeye karşı türlü söylemlerde bulunanlarla uğraştıklarını anlattı. Cuma hutbesinde Cumhuriyet’i kuran insan için bir Fatiha okunması yönünde talimat vermeyen bir başkanın, “müptezel” benzetmesi yaptığı Mısıroğlu’na ziyarete gittiğini iletti.

Dün sosyal medyadan bir takım sorular yönelttiğine dikkat çeken Akşener, bugün bu soruları tekrar sorduğunu belirtti. İşgal altındaki 18 farklı adaya atanan papazlara da gidip gitmeyeceğini, Atatürk’e türlü türlü hakaretler eden bir meczupu ziyaret edecek Atatürk’ün ölüm tarihinden başka bir gün olup olmadığını, o ziyareti dış merkezlere mesaj verme amacıyla mı yaptığını söyledi.

Kurtuluş savaşı için “keşke Yunan kazansaydı” diye açıklama yapan bir insanın kesinlikle tarih bilgisi veremeyeceğini, Cumhurbaşkanının’da böyle bir insandan asla tarih öğrenmemesi gerektiğini dile getirdi.

Görevden Alın Söyleminde Bulundu

Tarihi, Keşke savaşı yunanlar kazansaydı diye açıklamalar yapan bir meczupdan değil, gelip kendilerinden öğrenmesinin daha mantıklı olacağını sözlerine ekleyen Akşener, o adamın danışmanlıktan, Diyanet İşleri Başkanı’nın ise görevden tamamen alınmasından bahsetti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ