Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlere Çağrı Yaptı!

  • 02 Kasım 2018
  • 396 kez görüntülendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlere Çağrı Yaptı!
Konu Altı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş gençlere yönelik açıklama gerçekleştirdi. İlahiyat Fakültesi, eğitim fakültesi ve bunun yanı sıra Okul öncesi eğitimden diploma sahibi olan tüm öğretmenlerin Diyanet İşleri Başkanlığı kapsamında işlerinin hazır olduğunun altını çizdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 4 ila 6 yaş arası çocuklara kuran kursu verildiğini ileten Erbaş, En fazla sorunun yaşandığı konulardan birinin okul öncesi eğitim formasyonu hala eğitmen bulamamak olduğunu aktaran Erbaş, İlahiyat fakültesi, eğitim fakültesi ve okul öncesi eğitimden diploma sahibi olan tüm öğretmen adaylarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvuru yaptığı takdirde işlerinin hazır olduğunu belirtti.

“Deizm Enterasan Bir Tuzaktır”

Uludağ Üniversitesi’nde gençler ile bir araya gelerek konuşma gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından katılınan programda sunumu Afrika uyruklu bir öğrenci yaptı.

Yüzlerce öğrencinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda bir takım açıklamalar yapan Erbaş, önem seviyesi çok yüksek olan bir konuya netlik kazandırması gerektiğini düşündüğünü, bundan daha önce ateizmin kavram olarak bilindiğini, fakat deizmin çok fazla bilinmediği iletti.

Ateizm için Allah’i, dini, dolayısıyla yaratıcı kavramlarına yönelik her şeyi reddeden tanımını yapan Erbaş, deizmin çok enterasan bir tuzak olduğunu, bu tuzağa gelme noktasındaki arkadaşlarına uyarı yapmasını gençlerden istedi. Deizm için Allah’ın var olduğu fakat Peygamber, Kuran – ı Kerim gibi kutsalların olmadığını savunan görüş tanımı yapan Erbaş, Bu anlayışla ortaya çıkanların Müslümanları farklı bir dine çekmek yerine, yavaş yavaş müslümanlıktan uzaklaştırdıklarını ileten Erbaş, bunun onların gelir tuzağı olduğunu, bu tuzağa kimsenin düşmemesi gerektiğini iletti.

Ayrıca açıklamalarına devam ederek Diyanet İşleri Başkanlığı kapsamında 4- 6 yaş arası çocuklar için kuran kursu verdiklerini dile getiren Erbaş, bundan 5-6 yıllık süre öncesinde 2 yıla yakın uğraşlar sonucu altyapı çalışmaları tamamlanan 3.000 pilot öğrenciyle birlikte uygulamaya başladıklarını, şuanda 150.000’e yakın öğrenci sayısının bulunduklarını belirtti.

Bu eğitimlere değerleri ve Kuran-ı Kerim’i tanıtma eğitimi adı verilebileceğini dile getiren Erbaş, çocukların yaşlarına uygun programlar gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda en çok sıkıntı çekilen durumun “okul öncesi eğitim verme noktasında formasyonu bulunan öğretmen bulma zorluğu” olduğunu, İlahiyat fakültesi, Eğitim fakültesi ve okul öncesi eğitimden diploması bulunan öğretmenlerin Diyanet İşleri Başkanlığına başvurmaları durumunda işlerinin hazır olduğunu dile getirdi ve sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ