Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Dolandırıcılar Kredi Kartı Limitini Son 1 TL’ye Kadar Harcadılar! Aman Dikkat…

  • 25 Aralık 2018
  • 406 kez görüntülendi.
Dolandırıcılar Kredi Kartı Limitini Son 1 TL’ye Kadar Harcadılar! Aman Dikkat…
Konu Altı

Manisa’da ikamet eden 1 çocuk babası İsmail Cavlak, kredi kartı dolandırıcıları tarafından kötü bir şekilde dolandırıldı. Dolandırıcılar, Cavlak’ın kredi kartı limitinde kalan son 1 TL’ye kadar harcama yapıp adamı borç batağına soktular. Kredi kartı internet alışverişine kapalı olmasına rağmen limit tükenene kadar harcama yapılan Cavlak isyan etti.

Manisa sınırları içerisinde yer alan Alaşehir ilçesinde gelişen söz konusu dolandırıcılık olayında dolandırıcıların yaptığı pes dedirtti. Dolandırıcılar, kredi kartının İnternet alışverişine kapalı olmasına rağmen ele geçirdikleri kredi kart bilgileriyle birlikte son 1 TL’ye kadar harcama yaptılar.

Evli ve 1 çocuğu bulunan mağdur İsmail Cavlak, kredi kartı dolandırıcılarının tuzağına düşen son kurban oldu. Cavlak’ın yaşadığı bu söz konusu mağduriyette, dolandırıcılar kart limitindeki son 1 TL’yi bile dolandırdılar.

Bankanın Karşılamasını Talep Etti!

Kredi kartı dolandırıcılarının ağına düşen mağdur Cavlak, bir gün telefonla uğraştığı esnada mesaj aldığını, gelen mesajın GSM operatörü tarafından atıldığını ve 2 TL Google ücreti kesildiğine dair bilgilendirme mesajı oluğunu, ardından GSM operatörünü arayarak neden kesildiğini sorduğunu belirtti. GSM operatörü yetkilisinin İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerden dolayı kesinti alındığını söylemesiyle birlikte direkt olarak banka hesaplarını kontrol etmeye başladığını ileten Cavlak, o an şoka uğradığını, kredi kartı limitinin 1 TL’sine kadar her şeyi harcadıklarını öğrendi.

Farklı farklı e-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerle mağdur edilen Cavlak kredi kartının İnternet alışverişine kapalı olduğunu buna rağmen dolandırıcıların İnternet’ten alışveriş yaptığını iddia etti. Bu yaşanılan mağduriyetin yetkili bankaca karşılanması talebinde bulundu.

Küçük Önlemlerle Kurtulabilirsiniz

İsmail Cavlak’ın vekili, Günümüzde İnternet alışverişinin çok yüksek boyuta ulaşmasın ve E-Ticaret kullanımıyla işlem hacminin son noktalarda seyretmesiyle birlikte dolandırıcılıkların %200 oranında arttığını aktardı. Vatandaşların küçük önlemler alarak bu tuzaklara düşmeyeceklerini açıklayan avukat Mehmet Salcıoğlu, Meydana gelen bu basit gibi görünen olayın aslında çok vahim bir olay olduğunu anlattı. Dolandırıcıların hesap bilgilerine kadar ne kadar kolay erişim sağlayabildiğinin göstergesi olan bu dolandırıcılık eylemi hakkında vatandaşların ilgili işlemlerin iptalinin gerçekleştirilmesi ve zararın tanzim edilmesi için ilk olarak bankaya giderek konuyla ilgili başvuru yapmaları gerektiğini aktardı. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunulması gerektiğini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ