Ekonomi

Dolar 2022 yılının zirvesinde! Güncel dolar kuru ne kadar?


Doları olanlar ya da dolar almak isteyenler dolar kurundaki son durumu merak ediyor ve araştırıyor. Peki dolar kurunda son durum ne? 2022 yılının zirvesine çıkan dolar ne kadar? İşte güncel dolar kuru…

Mynet’te yer alan habere göre, yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan haftanın 2. gününde de yükselişine devam etti. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika gelişmelerine göre, küresel pay piyasalarında, ABD’de hafta içerisinde açıklanan enflasyon verilerinin ABD Merkez Bankası’nı (Fed) daha da şahinleştireceği endişesiyle oynaklık artmaya devam ederken gözler yurt içi ve yurt dışında merkez bankalarının merakla beklenen para politikası kararlarında.

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, ABD Merkez Bankası Fed başta olmak üzere bir çok majör Merkez Bankası yükselmeye devam eden enflasyon karşısında agresif sıkı para politikasına yönelmişti. Yine aktarılan detaylara göre, Fed merakla beklenen Haziran ayı toplantısında 50 baz puan faiz artımı yapmıştı. Yatırımcıların merakla beklediği Temmuz 2022 toplantısında da özellikle ABD enflasyon rakamları sonrasında 100 baz puanlık br faiz artımı beklentisi artmış oldu.

Doları olanlar ya da dolar almak isteyenler dolar kurundaki son durumu merak ediyor ve araştırıyor. Peki dolar kurunda son durum ne? 2022 yılının zirvesine çıkan dolar ne kadar? İşte güncel dolar kuru…

Önerilen İçerik :   Fenerbahçe Token ön satış! Fenerbahçe Token nasıl alınır?

Dolar kuru ile ilgili yaşanan gelişmelerle geçen hafta 20 seneden sonra ilk defa euro/dolar paritesinin 1 doların altına inmesiyle kur piyasaları adeta tarihi anlara sahne oldu.

Peki dolar kurunda son durum ne? 2022 yılının zirvesine çıkan dolar ne kadar? İşte güncel dolar kuru…

pexels cottonbro 3943748 4
DOLAR

DOLAR NE KADAR? GÜNCEL DOLAR KURU NE KADAR? 19 TEMMUZ 2022 DOLAR KURU

Aktarılan resmi rakamlara göre, dolar endeksi 108 puanı geçti. Bu gelişmelerle geçen hafta 20 yılın ardından ilk kez euro/dolar paritesinin 1 doların altına gerilemesiyle kur piyasalarında tarihi anlar yaşandı. Açıklanan resmi rakamlara göre, yükseliş eğilimine devam eden dolar/TL 17,58’i test etti ve 2022 yılının da zirvesini yeniledi.

pexels pixabay 259100 3 1
Euro

EURO YENİDEN 18 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’ndan 50 baz puan faiz artırımı geleceği fiyatlara da girmeye başladı. Açıklanan resmi verilere göre, Parite 1.02’nin üzerine çıkarken, Euro da 18’i geçti.

SOCGEN’DEN SON DAKİKA DOLAR TAHMİNİ

Fransız Société Générale (SocGen) yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan dolar kuru ile ilgili yaptığı açıklamada ABD’de resesyon ihtimalinin önümüzdeki birkaç ay daha piyasayı domine etmesini beklediklerini kaydetti ve aralarında Türk Lirası’nın da yer aldığı pek çok gelişen ülke para birimine karşı dolar tavsiyesi verdi. Fransız Société Générale (SocGen) bu yılın sonunda Dolar/TL kurunun 22’ye çıkmasını beklediğini de belirtti.

Önerilen İçerik :   Papara gibi elektronik para satan şirketler kripto para satamayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu