Yatırımcıların gözdeleri arasında yer alan dolar kurunda dalgalı seyir devam ederken kurdaki son durum da merak ediliyor ve araştırılıyor.

Peki dolar kuru bugün ne kadar? 1 dolar ne kadar? Dolar yükseldi mi yoksa düştü mü? İşte 1 Ağustos 2022 dolar kuru…

Birgün gazetesinde yer alan habere göre Dolar /TL, geçen hafta yüzde 1 artış gösterdi ve 17,9142’den kapanmasından sonra yeni haftaya bankalar arası piyasanın açılışında yıl içi en yüksek seviyeyle, 17,9500’ten başladı. Yine açıklanan rakamlara göre, dolar geçtiğimiz hafta içi 17,9750 ile yıl içi zirvesini yenileyerek yatırımcıların yüzünü güldürmüştü.

Dolar kuru yeni haftaya nasıl başladı? Doları olanlar ya da dolar almak isteyenler dikkat!

DOLAR KURUNDA SON DURUM NE? DOLAR NE KADAR?

Peki dolar kuru bugün ne kadar? 1 dolar ne kadar? Dolar yükseldi mi yoksa düştü mü? İşte 1 Ağustos 2022 dolar kuru…

Merakla beklenen rakamlara göre, İstanbul serbest piyasada dolar 17,9500 TL’den Euro 18,3380 TL’den yeni haftaya başladı. Yine açıklanan resmi rakamlara göre, dolar, geçtiğimiz hafta içi 17,9750 ile 2022 yılının en yüksek seviyelerine ulaşmıştı.

Yatırımcılar tarafından merakla beklenen rakamlara göre, serbest piyasada 17,9480 TL’den alınan dolar 17,9500 TL’den satılıyor. 18,3360 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı da 18,3380 TL şeklind açıklandı.

Peki dolar kuru geçen hafta ne kadardı? 1 dolar ne kadardı? Dolar yükseldi mi yoksa düştü mü? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Dolar kuru yeni haftaya nasıl başladı? Doları olanlar ya da dolar almak isteyenler dikkat!

Yine açıklanan resmi rakamlara göre, geçen hafta cuma günü doların satış fiyatı 17,9200 TL, euro satış fiyatı da 18,2580 TL şeklinde olmuştu.

KÜRESEL PİYASALAR YENİ HAFTAYA TEMKİNLİ BAŞLADI

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, küresel pay piyasalarında geçtiğimiz hafta güçlenen risk iştahının etkisiyle pozitif bir seyir seyretmesinden sonra yeni haftanın dünya genelinde açıklanacak olan imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri öncesi temkinli başladığı belirtildi. Yine konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, ABD ekonomisinin 2. çeyrekte yüzde 0,9 küçülmesinin, ülkenin resmi olmasa da teknik resesyona girmesi ile beraber küresel dolar talebinin azalmasını ve tahvil faizlerinde düşüşü de beraberinde getirmiş oldu.