Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Donald Trump, Amerikan bayrağını yanlış boyadı

  • 28 Ağustos 2018
  • 360 kez görüntülendi.
Donald Trump, Amerikan bayrağını yanlış boyadı
Konu Altı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ohio’da bir çocuk hastanesini ziyareti sırasında Amerikan bayrağını çizerken yanlış renk kullanması Twitter’ı uzun süre meşgul etti ve genellikle “aklı diğer yerde olmalı” diye yorumlandı.

Trump’ın kırdığı potlarla ve sıradışı davranışlarıyla gündeme gelmesi kamuoyunu artık şaşırtmıyor ama Amerikan bayrağının neye benzediğini bilmemesinin pek olası olmadığında ekseriyet hemfikir.

Olay ABD başkanı Perşembe günü Melania Trump’ın ve Sıhhat ve Sosyal Hizmetler Bakanı Alex Azar ile beraber Ohio’da Nationwide Çocuk Hastanesi’ni ziyareti sırasında yaşandı.

Trump gazetecilere fotoğraf vermek üzere çocuklarla bir masaya oturup Amerikan bayrağını boyalı kalemlerle renklendirmeye girişti.

Fakat başkan, Amerikan bayrağının şeritlerinden birini nedense al yerine maviye boyayıverdi.

Aslında Sıhhat Bakanı Azar’ın ziyaret sırasında attığı, morfin etkisi yaratan kimyasallar sorunuyla ilgili twitter mesajına iliştirdiği fotoğraflar olmasa bu belki de hiç farkedilmeyecekti.

Mesaj Twitter’a düşer düşmez hata farkedildi.

Hemen yorumlar izledi.

‘Polisi onurlandırmak için bilhassa mavi yaptı’ diyenler çıktı.

Trump belki bir çocuğun yaptığı hatayı düzeltiyordu ya da sadece komiklik olsun diye farklı boyamıştı.

Ama buna cevaben, yalnızca bir sene evvel Trump’ın, ulusal marş çalınırken sadece bir dizleri üzerine çöken atletleri Amerikan bayrağına saygısızlıkla suçladığını hatırlatanlar çıktı.

Kuşkusuz Amerikan bayrağının yanlış boyanmasının doğrudan bayrağa saygısızlık sayılıp sayılmayacağı tartışmalı bir konu.

Ama karşıtları açısından da destekçileri açısından da bakıldığında bugünlerde kafası fazla mühim ve aka sorunlarla meşgul olan Trump’un bu seferlik iyi bir mazereti olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kaynak: BBC Türkçe

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ