Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Dosya boyutu sınır olmayan Smash, Wetransfer alternatifi olmak istiyor

  • 03 Temmuz 2018
  • 2.428 kez görüntülendi.
Dosya boyutu sınır olmayan Smash, Wetransfer alternatifi olmak istiyor
Konu Altı

Kullandığımız teknolojiler geliştikçe elimizdeki materyallerin boyutu da büyümeye devam ediyor ve dolayısıyla ortaya fazla daha aka boyutlu dosyalara çıkıyor. Dosya boyutu arttıkça bu dosyaları göndermek için yeni araçlara gereksinim duyuyoruz en bildiğiniz gibi en popüler dosya transfer araçlarından biri Wetransfer. 2GB dosya boyutuna kadar üyelik gerektirmeden, ücretsiz transfer imkanı sağlayan Wetransfer tekrar kendisi gibi Avrupalı bir rakiple karşı karşıya.

Smash, Fransız girişimci Romaric Gouedard-Comte tarafından hayata geçirilmiş bir dosya transfer aracı ve birkaç mühim özelliğiyle Wetransfer’den ayrılmayı başarıyor. Smash’ın en mühim özelliği dosya boyutu sınırı bulunmaması. Evet, dosya gönderirken bir GB sınırınız bulunmuyor ve bunun için ek bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Büyük dosyalar için bile ücretsiz olmasının yanında hiç bir vakit reklam yayınlamayacaklarını belirten Romaric, sadece ilham verici çalışmalara yer vereceklerini belirtiyor.

En beğendiğim özelliği ise dosyaları indirmeden evvel önizleme imkanı veriyor olması. Böylece fazla aka boyutlu olan ama içinde ne olduğunu bilmediğiniz dosyaları indirirken sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz. Önizlemeden bir yanlışlık olduğunu anlayabilirseniz (bu da bir ihtimal) uzun süre beklemeden çözüm üretebilirsiniz.

Link özelleştirme sayesinde de göndereceğiniz dosyalarınızı gönderirken daha profesyonel bir izlenim yaratabilirsiniz. Ayrıca dosyanın indirilip indirilmediğini de gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz.

Oldukça yalın bir arayüzü de olan Smash, Wetransfer için iyi bir alternatif olabilir. Premium özelliklerini karşılaştırdığımız vakit Smash, Wetransfer’e göre yüzde 50 daha az maliyet çıkardığı için kurumsal kullanım için de faydalı olabilir.

Smash’i denerseniz yorumlarınızı bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Nurettin Sönmez dedi ki:

    Wetransfer için en iyi alternatif SendGB.com Çünkü Smash öncelike dosyaları bir sunucu üzerinden paylaşmıyor. Bu sistemin dezavantajları için alternatif SendGB.com. Yerli sosyal sorumluluk kurumlarını da destekliyor.

BİR YORUM YAZ