Ekonomi

DSİ personel alımı resmen başladı! 18-55 yaş arası mülakatsız personeller alınacak! Başvurular başladı!

Kamu kurumları arasında yer alan Devlet Su İşleri (DSİ) milyonlarca kişi tarafından beklenen personel alımı ilanını yayımladı.

Kamupersonelinet’te yer alan habere göre, Devlet Su İşleri son dönemlerde KPSS şartlı ve KPSS şartsız personel alımı yapacağını açıkladı. Konuyla ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, başvuruların sabah saatleri itibarıyla kabul edilmeye başlandığı bildirildi.

Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen ilanda yer alan detaya göre, başvurulara ilişkin mülakat yapılmayacağı açıklandı. Aktarılan detaylara göre, Devlet Su İşleri 18-55 yaş arası sözleşmeli personel alımı için hem başvuru şartları ve başvuru şeklini de açıkladı.

pexels pixabay 53621 1

İşte Devlet Su İşleri mülakatsız personel alım detayları:

Devlet Su İşleri tarafından yayımlanan personel alımı ilanına göre, toplamda 26 sözleşmeli kamu personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre, başvuru yapacak adayların KPSS 2020 B grubu puanları üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekleri belirtildi.

Başvuruların dün sabah itibariyle başladığı DSİ personel alımı için son başvuru tarihi 28 Temmuz 2022 olarak belirlendi. Söz konusu personel alımı ilanı için başvurular Kariyer Kapısı üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

Önerilen İçerik :   Altın kahini İslam Memiş gram altının geleceği rakamı açıkladı! Gram altın o tarihte işte bu kadar olacak!

DSİ PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

-T.C vatandaşı olmak
-Kamu haklarından mahrum olmamak
-Belirtilen son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak
-Türk Ceza Kanununun 53. maddesindeki süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, dolandırıcılık, zimmet, hileli iflas, irtikâp, hırsızlık, rüşvet,sahtecilik, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
-Askerlik durumu itibariyle askerlik ile ilişiği olmamak
-Görevini devamlı olarak yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.
Son müracaat tarihi itibarıyla Hukuk Fakültelerinin ya da denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ya da yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Hukuk Programı bölümünden mezun olmak.
Belirtilen son müracaat tarihi itibarıyla Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmak.
ÖSYM tarafından 2020’de gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Önerilen İçerik :   Elinde altını olanlar ya da altın alacaklar dikkat! Çok kritik açıklama geldi!
accountant 1238598 1280
dsi personel alımı

BAŞVURU YAPILABİLECEK İLLER VE KONTENJANLAR ŞU ŞEKİLDE

-Erzurum (1 kişi),
-Kahramanmaraş (2 kişi),
-Van (4 kişi).
-Aydın (1 kişi),
-Isparta(1 kişi),
-Trabzon (1 kişi),
-Artvin (3 kişi),
-Mardin/Dargeçit (3 kişi),
-Kastamonu (2 kişi),
-Kars (3 kişi),
-Şanlıurfa (3 kişi),
-Samsun (1 kişi),
-Sivas (1 kişi),

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu