Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Dünyanın en talihsiz bebeği!.. Doğumdan 30 saat sonra tespit edildi!

  • 06 Şubat 2020
  • 1 kez görüntülendi.
Dünyanın en talihsiz bebeği!.. Doğumdan 30 saat sonra tespit edildi!
Konu Altı

Çin’de yeni doğan bir bebekte korona virüsü tespit edildi. Yapılan açıklamada bebeğin annesinin de, doğum öncesi virüs taşıdığı belirtildi.

Korona virüs, Pazar günü Çin’deki korona virüsünün ortaya çıktığı Vuhan şehrinde doğan bir bebekte tespit edildi. Annesinin koronavirüsü olduğu belirlenen bebek, virüsün nasıl bulaştığı konusunda bilgilendirilmedi. 3 kilogram 250 gram doğan bebeğin durumunun sabit olduğu ve gözetim altında tutulduğu belirtilmektedir. Korona virüsü doğumdan 30 saat sonra saptandı. Öte yandan, virüs 563 kişinin ölümüne neden olurken, virüs bulaşmış çocuk sayısının ‘çok az’ olduğu belirtiliyor. Sağlıklı bebekler koronavirüslü annelerden doğdu.

Uzmanlar, hastalığın annenin rahmindeki bebeğe bulaşmış olabileceğine inanıyorlar. Wuhan Çocuk Hastanesi baş doktoru Zeng Lingkong, söz konusu davanın virüsün bulaşma yollarından birinin ‘anneden bebeğe’ şeklinde olabileceğini belirtti. Lingkong ayrıca bebeğin doğumdan sonra annenin temasıyla enfekte olmuş olabileceğini de belirtiyor. Columbia Üniversitesi’nden Epidemiyolog Stephen Morse, bebeğin annesinin öksürüğü ile doğumdan sonra enfekte parçacıkları havadan solumasını da düşünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ