Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

E Devlet’te Adına Kayıtlı 2 Kaçak Hatla Karşılaşınca Dava Açtı

  • 28 Şubat 2018
  • 349 kez görüntülendi.
E Devlet’te Adına Kayıtlı 2 Kaçak Hatla Karşılaşınca Dava Açtı
Konu Altı

Bir vatandaşın e-devlet hizmeti üzerinden mobil hat sorgulama yapması sonucunda karşılaştığı olay herkesi hayrete düşürdü. E-devlet’ten sorgulama yapan T.O., kendisinin T.C. kimlik numarasına kayıtlı 2 adet telefon bulunduğunu öğrenince BİMER’e şikayette bulundu.

İstanbul Zeytinburnu’nda yaşayan T.O., tesadüf eseri E-Devlet’ten sorgulama yaptığı esnada karşılaştığı durum karşısında şoka uğradı. Vatandaş, mobil hat sorgulama sayfasından kendisinin T.C. kimlik numarasına kayıtlı olan telefonların listesine baktığı esnada, adına kayıtlı 2 adet iPhone X bulunduğunu öğrenince paniğe kapıldı.

Kendisinin adına iki adet operatör hattı ve üzerine kayıtlı iPhone X bulunduğunu öğrenen vatandaş, hemen durumu ilgililere aktarmak üzere BİMER’e yazarak şikayet etti. Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunan vatandaş, konu hakkında açıklamalar yaparak uyarılarda bulundu.

E-Devlet’te tesadüfen sorgulama yaparken bu durumla karşılaştığını belirten T.O., yaşadığı olayın medyaya yansımasının bir örnek teşkil etmesini istediğini, herkesin bu sorgulamayı yaparak adlarına kayıtlı operatör veya cep telefonunun bulunup bulunmadığını öğrenmeleri gerektiğini ifade etti. Bu tip durumların terör eylemleri esnasında aktif olarak kullanıldığını belirten uzmanlar da vatandaşlara karşı bu konuda hassas olmaları gerektiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ