Ekonomi

Ekmeğe yüzde 50 zam geldi! Ekmek fiyatları ne kadar oldu?

Sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan ekmek fiyatlarına zam geldi. Peki ekmek ne kadar oldu? Güncel ekmek fiyatı ne kadar? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Medyatava’da yer alan habere göre, Halk Ekmek fiyatlarına zam geldi. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, 2 TL’ye satılan satışı yapılan Halk Ekmek fiyatlarına yüzde 50 zam geldi. Yine aktarılan son dakika bilgilerine göre, 250 gramlık Halk Ekmek pazartesi gününden itibaren 3 TL’den satılacak.

pexels karolina grabowska 6660187 1
ekmek

Yine aktarılan son dakika detaylarına göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek’in üretmiş olduğu 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatının 8 Ağustos 2022 tarihi itibar ile yüzde 50 zamlı olarak satılacağı duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, halen 2 TL’ye satılan Halk Ekmek’in üretmiş olduğu 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatının 8 Ağustos tarihinden itibaren 3 TL şeklinde belirlendiğini bildirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, her gün yaklaşık olarak 1 milyon adet üretilen 250 gram Halk Ekmek ile vatandaşların bütçesine önemli katkı verildiği bildirildi.

pexels marta dzedyshko 2067631 1
halkekmek

EKMEK FİYATLARI NE KADAR? HALK EKMEK FİYATLARI NE KADAR?

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, maliyetlerin sürekli olarak artmasına rağmen uzun süre Halk Ekmek’te fiyat artışı gerçekleştirilmediği ve un stoku bitene dek zararına satışlara devam edildiği bildirilen açıklamada, önceki fiyat artışının yaşandığı 2 Mart 2022 tarihinden bu yana elektrikte yüzde 67, unda yüzde 80, mayada yüzde 81,doğal gazda yüzde 75, işçilikte yüzde 37, nakliye/büfe payı maliyetinde yüzde 39 ve diğer kalemlerde (amortisman, bakım vb.) yüzde 17 fiyat artışı görüldüğü bildirildi.

Önerilen İçerik :   Asgari ücret ve emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? AK Partili o isim müjdeyi canlı yayında verdi!

Söz konusu maliyetlerdeki bu yükselişlerin Halk Ekmek’te de fiyat artışını zorunlu kıldığı bildirilen açıklamada, Ankara Halk Ekmek tarafından üretilen 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatının 8 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla kar elde etmeksizin ve maliyetine 3 TL şeklinde belirlendiği duyuruldu. Ayrıca piyasada 200 gram normal ekmeğin halen 4 liraya satıldığı belirtilirken, söz konusu yeni uygulamanın İstanbul, İzmir ve Etimesgut Halk Ekmek ile eş zamanlı olarak başlayacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu