Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ekrem İmamoğlu Anıtkabir’e Ziyaret Düzenledi! İşte Yazdıkları…

İBB Başkanı İmamoğlu, Anıtkabir’e ziyaret düzenledi. Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerin hemen sonrasında, YSK’nın kesin sonuçları açıklamadan önce gerçekleştirmiş olduğu ziyaret tüm Türkiye’nin gündemine oturmuş, Anıtkabir Özel Defteri’ne “başkan” sıfatıyla yazdığı yazının sayfası ise defterden çıkarılmıştı.

  • 12 Temmuz 2019
  • 322 kez görüntülendi.
Ekrem İmamoğlu Anıtkabir’e Ziyaret Düzenledi! İşte Yazdıkları…
Konu Altı

İmamoğlu ve beraberindeki ilçe belediye başkanlarıyla Büyükşehir Belediye meclis üyeleriyle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Atatürk’ün mozolesine geldi. İmamoğlu’nun Atatürk’ün mozolesine bıraktığı çelengin ardından saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Misakı Milli Kulesi’ne geçiş yapan Ekrem İmamoğlu, burada Anıtkabir Özel Defteri’ne bir yazı yazarak imzasını attı.

Yazısına Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başlığıyla başlayan İmamoğlu, bugün manevi huzurlarında 1919 yılında başlatılan Kuvayımilliye ruhuyla birlikte 100. yılda aynı ruhla 21. yüzyıl içerisinde düşünce özgürlüğü olan, vicdanı özgür olan nesiller olarak, akıl ve bilimle cennet vatanın en güzel şehri olan İstanbul’a tüm tarihi birikim ve maneviyatı koruyup tek bir zarar getirmeyerek ve milli unsurlardan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğine söz verdi. Bu satırların tekrar yazılması için emek gösteren toplam 16 milyon İstanbullu, Belediye Başkanları ve meclis üyeleriyle birlikte manevi huzurunuzda aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz dedi.

Sonuna egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu ekleyen İmamoğlu, yazının en altına ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla imzasını attı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ