Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ekrem İmamoğlu’nun Taksim Projesi Heyecanlandırdı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim ile ilgili projesini anlatarak herkesin orada bulunmaktan büyük zevk alacağı bir alan haline getireceklerinin altını çizdi. Yarışma usulüyle vatandaşların ve kurumların sürece katılarak destek vermesine de özen gösterip ortak çalışma yapacaklarının altını çizdi.

  • 04 Temmuz 2019
  • 366 kez görüntülendi.
Ekrem İmamoğlu’nun Taksim Projesi Heyecanlandırdı!
Konu Altı

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul’da uygulayacağı projeleri dün katılım gerçekleştirdiği programda teker teker anlatarak İstanbul halkının meraklarını giderdi. Taksim meydanında düzenleme yapacaklarını açıklayan İmamoğlu, bu düzenlemenin “öncelikli işler” arasında yer aldığını duyurdu. Halk TV canlı yayınında açıklama yapan İmamoğlu’nun İstanbul ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Kütüphane Müjdesi

İmamoğlu Saraçhane’de bir kütüphane açacaklarını ileterek, özellikle arka bina kısmında Türkiye’nin en nitelikli ve yine en güçlü kütüphanesini kurarak İstanbul halkının hizmetine açacaklarını söyledi. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere her yerden insanların bu kütüphaneye gelip arşiv karıştıracağı bir alan yapacaklarını iletti.

Sevgi dilini birinci sıradan hakeden kitlenin kesinlikle çocuklar olduğunu belirten İmamoğlu, eğer çocuğun sevgisi kazanılmazsa, hiçbir siyasinin o toplumda başarı gösteremeyeceğini ileterek gençlerle iç içe bir yönetim yaparak her zaman onların şikayetini dinlediğini söyledi. Hayallerini İstanbul’da kurmak istiyorum diyen binlerce gençle karşı karşıya kaldığını da sözlerine ekleyerek açıklamalarına devam eden İmamoğlu, bu sayede çalışma ve üretim şevkini fevkalede şekilde artırdığını, bir araştırmanın gençlerin %65’lik bölümünün oy vermeye gittiğini açıkladığını; Sevgiyi yakalamayı başardıkları an bu oy oranını %80’e kadar yükselteceklerini dile getirdi.

Taksim Projesi

En önemli öncelikler arasında Taksim projesinin olduğunu ileten İmamoğlu, güncel olarak yapılan uygulamanın hem halkı, hem esnafı, hem gelen turistleri oldukça rahatsız ettiğini, bu alanı küçük – büyük herkesin zevk alacağı bir alan haline getireceklerini açıkladı.

Halk ve halkın dinamiklerinin tamamının Taksim meydanı içerisinde görüleceğini, yarışma usulüyle vatandaşların ve kurumların bu sürece katılmasını destekleyeceklerini, demokratik katılım süreci sayesinde Taksim’de belirlenecek her şeyin bütüncül bir keyif ortaya çıkaracağını iletti.

İstanbul’un ihmal edilen bölgelerinden olan Kadıköy ve Bakırköy için ayrı bir parantez açmak istediğini dile getiren İmamoğlu, Beşiktaş meydanının da yine aynı şekilde düzenleme yapılması gereken yerler arasında olduğunu ifade etti.

Buraların İstanbul’da simgesel önem taşıdığını, toplumsal uzlaşma için ortak noktalar olduğunu anlatarak bu meydanları çok önemseyeceklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ