Bilindiği üzere; memur ve emekli maaşlarına yapılacak yapılacak zam oranı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Peki Emekli maaş farkları ne zaman yatacak?

Emekli maaş farkları ne zaman yatacak son günlerde herkes bunu konuşuyor. Memur ve emekli zam farkları yattı mı sorusunun cevabı aranırken bir yandan ödemelerin yapılmadıysa ne zaman yapılacağına dair sorular geliyor. Vatandaşlar tarafından Memur ve emekli maaş zammı farklarının ne zaman ödeneceğine dair araştırmalar sürüyor.

Emekli Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak? Herkes Bunu Konuşuyordu!

Bilindiği üzere; en düşük emekli maaşı 2500 TL olurken memurlara ise yüzde 30.5 oranında zam yapılmıştı. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak’ta alacaktı. Ancak ek zamla ilgili 8 maddeye ilişkin görüşmeler 18 Ocak Salı gününe ertelendiği için maaş farklı bu tarihe yetişmedi.

Bundan dolayı da maaş farklarının bu hafta içinde görüşmelerin hemen ardından hesaplara geçmesi bekleniyor.

Emekli Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak? Herkes Bunu Konuşuyordu!

Emekli maaş farkları ne zaman yatacak?

Maaş farkı SSK emeklilerine 17-26 Ocak, Bağ-Kur emeklilerine 25-28 Ocak’ta yatırılacak. Enflasyon verileri ile birlikte emekli aylıklarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Ocak – Haziran döneminde uygulanmak üzere bu ay SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 25.47 oranında zam yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 2022 yılındaki yüzde 5 oranındaki toplu sözleşme zammını yüzde 7.5’e çıkardıklarını söyledi. Erdoğan, böylece memur maaşlarında toplam yüzde 30.5 oranında artış yapılacağını ifade etti. Memur emeklilerinin aylıkları da ocak ayında yüzde 30.5 oranında artacak.

Türkiye’nin En Sevdiği Çorba Meğer Mercimek Değilmiş! İşte Türkiye’nin En Sevdiği Çorba!

Müge Anlı’nın hastalığı ne? Bu Hastalıkla Canlı Yayına Nasıl Çıkıyor?

20 Ocak 2022 Perşembe Günlük Burç Yorumları!

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Dizisindeki Küçük Osman’ın Son Halini görenler Tanıyamadı! Ekranlara geri dönüyor!