Ekonomi

Emekli maaş farkları yattı mı? İşte emekli maaş farkları ödeme tarihi!


Milyonlarca emekli maaş farklarındaki son durumu merak ederken, emekli maaş farkları yattı mı? Emekli maaş farkları ne zaman yatacak gibi soruların yanıtlarını merak ediyor ve araştırıyor.

Peki emekli maaş farkları yattı mı? Emekli maaş farkları ne zaman yatacak? İşte emekli maaş farkları ödeme tarihi…

Sözcü’de yer alan habere göre emekli, malul, vazife malulü, dul ya da yetim aylığı alanların 2022 yılı Temmuz ayı zam farklarının ödeneceği tarih belli oldu. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, 2 milyonu aşkın vatandaşın beklediği, 1 Temmuz 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan maaş farkları yarın hesaplara yatıyor.

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, emekli maaşlarına yapılan zamlardan kaynaklanan fark ücretlerinin ödeneceği tarih merak ediliyor ve araştırılıyordu. Verilen bilgiye göre, emekli, vazife malulü, malul, dul veya yetim maaş farkları yarın yatıyor.

pexels pixabay 53621 1

EMEKLİ MAAŞ FARKLARI YATTI MI? EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN YATACAK? NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aktarılan resmi detaylara göre, 5510 sayılı Kanunun 4/1-(c) (Emekli Sandığı) bendi kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan toplamda 2.385.799 kişinin 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere maaşlarında meydana gelen fark tutarları, aylık almakta oldukları Banka ve PTT şubelerinde bulunan hesaplarına gönderilecek.

Önerilen İçerik :   Altın düşüyor mu yükseliyor mu? İşte 27 Temmuz 2022 altın fiyatları!

Yine verilen detaylara göre,

Aylıklarını her ay alan vatandaşlara, Temmuz ayı olmak üzere toplam 1 aylık tutarında,

Aylıklarını üçer aylıklar olarak alan vatandaşlardan

  1. Grupta Mayıs-Haziran-Temmuz döneminde aylık alan vatandaşlara; Temmuz ayı olmak üzere, 1 aylık olarak,
  2. Grupta Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde aylık alan vatandaşlara; Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere, 2 aylık olarak,
  3. Grupta Temmuz-Ağustos-Eylül döneminde aylık alan vatandaşlara; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere, 3 aylık olarak,

aylık farkı tahakkuk ettirildi. Yine verilen resmi bilgiye göre, toplam fark ödemesi tutarı 6.447.227.858,02 lira olarak belirtildi.

pexels andrea piacquadio 3760067
maaşfarkı

MEMUR EMEKLİSİ HÜSRANA MI UĞRADI?

Yine aktarılan bilgilere göre, memur emeklilerinin aylıkları her ayın 1’ile 5’i arasında hesaplara yatıyor. Normal şartlarda her 6 ayda bir memur emeklileri enflasyon açıklanmadan önce aylıklarını alıyor, zam farkları da her sene ocak ve temmuz aylarının 27 ve 28. gününde hesaplara yatıyordu. Konu ile ilgili olarak verilen son dakika bilgisine göre, bu sene farkların bayramdan önce ödeneceğine ilişkin açıklamalar yapılınca memur emeklileri de büyük sevinç yaşamıştı ancak Temmuz ayının 1’i ila 5’inde aylıklarını zamsız alan emekliler bayramda bekledikleri zam farklarını alamayınca hüsrana uğramış oldu.

Önerilen İçerik :   Milyonlarca sürücüye son dakika müjdesi! Benzin zammı iptal edildi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu