Ekonomi

Emekli Temmuz zammında son viraja girildi! Emekli zammı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca emeklinin merak ettiği Temmuz ayı zamlarında artık son viraja girildi. Peki emekli zammı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte konu ile ilgili detaylar…

Milliyet’te yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur ve emekliye zam müjdesi verdi. Bakan Bilgin ayrıca milyonlarca kişi tarafından merak edilen ‘Asgari ücrete ek zam gelecek mi?’ sorusunu da yanıtladı. İşte detaylar…

Milyonlarca kişinin beklediği zamlarla ilgili bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin önceki hafta işçi sendikalarıyla, bugün işveren sendikalarımızla görüştüklerini söyleyerek, “Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığı zaman önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız” demişti.

ee 2

EMEKLİ TEMMUZ ZAMMI AÇIKLAMASI GELDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’nun 30. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı açıklamalarda son zamanlarda sık sık gündeme gelen emekli ve asgari ücret zammına da değindi. Burada yaptığı açıklamada “Türkiye’nin büyümesi devam ettikçe, Türkiye ihracatını artırarak devam ettirdikçe Türkiye’nin dövize bağımlılık oranının azalacağını söyleyen Bakan Bilgin, “Enerji fiyatlarını ayarlamak bizim elimizde değil ve buna bir de savaş eklendi. Ama bizim elimizde olan nedir? Üretimimizi daha fazla ileriye taşımak. İnşallah bu sene tarımdaki üretimde bir patlama oluşturarak dünyada endişe duyulan gıda krizine karşı Türkiye üretimiyle cevap vererek, endüstriyel üretimine tarımsal üretimi katarak bu sorunun aşılmasında önemli bir yolu kat edeceğiz” dedi.

pexels karolina grabowska 4476375 1

“KAMU ÇALIŞANLARIMIZI KORUYAN, ONLARA SOSYAL KORUMA İLAVE ZAMMI YAPACAĞIZ”

Yaptığı açıklamada 3600 ek gösterge düzenlemesiyle beraber toplamda 5.3 milyon kamu çalışanının yeni haklara sahip olduğuna değinen Bakan Vedat Bilgin, daha önce göstergesi olmayanlara da gösterge verildiğini dile getirdi. Temmuz ayındaki düzenlemelerle beraber kamu çalışanlarına enflasyon karşısında nefes aldırılacağını dile getiren Bakan Bilgin, “Enflasyon ne gerçekleşirse gerçekleşen enflasyonun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan, onlara sosyal koruma ilave zammı yapacağız. Türkiye’nin emekçileri, çalışanları endişe etmesinler. Türk devleti onların yanındadır. Türk devleti sosyal devlettir ve sosyal devlet çalışanlarını koruyan gözeten devlettir” dedi.

pexels polina tankilevitch 6927334 1

ASGARİ ÜCRET ZAMMINDA SON DURUM NE? ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILACAK MI?

Bakan Vedat Bilgin, yalnızca çalışan memurları değil aynı zamanda emekli olan kamu çalışanlarının enflasyon karşısında korunacağını kaydederek, “Sadece kamu çalışanları mı? Hayır, aynı zamanda emekli işçilerimizi de aynı şekilde koruyacağız. Çalışan emekçilerimizi korumak bizim görevimizdir. Önceki hafta sendikacılarımızla, işçi sendikalarıyla bugün işveren sendikalarımızla görüştük. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığı zaman önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. Daha birçok düzenleme yapıyoruz. Emekçiler şunu bilsinler; Türk Devleti söz verdi onları enflasyona ezdirmeyecek. Enflasyonun tahribatını da onaracaktır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu