Milyonlarca emekli maaş zamlarını ve Kurban Bayramı ikramiyelerini beklerken, emeklilerin yüzünü güldüren haber İş Bankası’ndan geldi.

Konuyla ilgili olarak aktarılanlara göre, İş Bankası emeklilerin merakla beklediği Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekliye bir son dakika müjdesi verdi.

Emeklilere çifte bayram yaşatacak olan İş Bankası promosyon ödemesi ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte Bankası açıklamasında emekli maaşını taşıyan müşterilerine rekor promosyon müjdesi verdi. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre maaşını İş Bankası’na taşıyan emeklilere tam 5 bin Türk Lirası promosyon ödemesi verilecek.

Emekliye rekor promosyon ödemesi! Tam 5 bin TL verilecek!

EMEKLİYE 5 BİN TL ÖDEME

Milyonlarca emeklinin yüzünü güldüren 5 bin TL’lik bu rakam bugüne kadar bir banka tarafından emekliye verilen en yüksek promosyon olacak.

Para Medya’nın aktardığına göre, Türkiye İş Bankası emekli maaşı 1.500 Türk Lirası’nın altında olanlara 3 bin 500 Türk Lirası promosyon ödemesi yapacağını açıklamıştı. Aktarılan detaylara göre maaşı 2 bin 500 Türk Lirası’na kadar olanlara olanlara 4 bin 250 Türk Lirası ödeme verilecek. Maaşı 2 bin 500 Türk Lirası’nın üzerinde olan tüm emeklilere ise tam 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacak.

Ayrıca söz konusu banka diğer bankaların aksine Maximum Kart ve ek kartları için yıllık ücret almayacağını da duyurdu.

Ayrıca tüm bunlar dışında bir müjde daha geldi. 27 Haziran 2022 – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Emekli Tanıdıklarına ve Yakınlarına Referans Olan İş Bankası Müşterilerine 500 liraya varan Pazarama MaxiPuan da verilecek.

Emekliye rekor promosyon ödemesi! Tam 5 bin TL verilecek!

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI İÇİN DE MÜJDE GELDİ

Sık sık gündeme gelen 3600 ek gösterge ile ilgili torba kanun teklifinin TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşme sırasında önerge ile ilgili değişikliğe gidildi. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldüren detaylara göre, 2 bin 500 Türk Lirası şeklinde olan en düşük emekli aylığının 3 bin Türk Lirası’na çıkartılmasını öngören madde resmen değiştirildi. Buna göre en düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL olacak.

Habertürk gazetesinin aktardığı son dakika detaylarına göre, milyonlarca kişinin yüzünü güldüren önerge ile yapılan değişiklikle en düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL’ye çıkarıldı. Yani böylece en düşük emekli aylığına yüzde 40 oranında bir zam yapılmış oldu.