Yaz aylarının gelmesi ile birlikte herkeste bir yerlere gitme telaşı başladı. Tatile gidemeyenler de soluğu piknik alanlarında alıyor. Günümüzde et pahalı. Malum eti az alıyorsak yanında da mutlaka destekleyici bir şeyler yapmalıyız değil mi ama. En güzel piknik tarifleri! Mangalın Yanında En Çok Ne Gider?

En güzel piknik tarifleri! Mangalın Yanında En Çok Ne Gider? Etin kilosunun bu kadar pahalılaşması ile birlikte pikniğe giden vatandaşlar da etin yanında mutlaka başka lezzetler de yapıyor ki bütçe dengelensin. Piknik her mevsim güzel anlara şahit eden fakat bahar aylarından sonra daha sık yapılan bir sosyal etkinlik olarak kültürümüzde yerini alıyor.

Ekonomik durumlardan ötürü şehir dışına çıkamayacaklar için kurban bayramında gidebilecekleri güzel bir fikir piknik. Üstelik kültürümüzü de yansıtıyor. Hem çocuklar eğleniyor hem rahat vakit geçiriliyor hem de karınlar tıka basa doyuruyor ancak karınlar doyuyor demişken artık etin bu kadar pahalı olması sebebi ile karnımızı pikniklerde sadece etle doyurmuyoruz.

En güzel piknik tarifleri! Mangalın Yanında En Çok Ne Gider?

Bugün sizlere Mangalın Yanında En Çok Ne Gider onu araştırdık. İşte En güzel piknik tarifleri! Mangalın Yanında En Çok Ne Gider?

Sigara böreği piknikte çok iyi bir alternatiftir. Ayrıca Közlenmiş Karışık Sebze Salatası da piknikte mangalın yanına güzel gider. Peynirli Milföy Böreği de mangalın yanında iyi giden lezzetlerden biridir. Ayrıca piknikte mangalın yanına patates salatası da çok iyi gider.

Eğer hamur işi bir şeyler götürmek istiyorsak dere otlu poğaça da olabilir. Havuçlu cevizli tarçınlı kek de olabilir. Tüm bu saydıklarım etin üstüne giden yiyecekler. Kolay kısır da yapabilirsiniz. Hem bu sayede salata yapmaktan kurtulmuş olursunuz.

Eğer vaktiniz varsa zeytinyağlı yaprak sarması yaparsanız tadından yenmez tabiki.

Bir de az önce de bahsettiğim gibi etin yanında karbonhidratı bol almalıyız ki bütçemiz dengelensin. Örneğin sadece et yemek yerine mangalda pişmiş doyurucu piknik burger de hazırlayabilirsiniz. Yada sosis ya da sucukları mangalda pişirip güzel bir sandviç de hazırlayabilirsiniz.