Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Engelsiz Eğitim Kaynaştırma Programı ile Mümkün

  • 13 Ekim 2018
  • 2.121 kez görüntülendi.
Engelsiz Eğitim Kaynaştırma Programı ile Mümkün
Konu Altı

MEB SERÇEV Engelsiz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi; bir projeye imza attı ve yaptığı projenin ödülünü de aldı. 75 ülke arasından ödül almaya hak kazanan Lise; çapraz kaynaştırma adı verdiği bir programı hayata geçirdi ve bu sayede engelli bireyler; hem sosyal hayata adapte oldu hem de meslek öğrendi.

SERÇEV Engelli Bireyleri Hayata Hazırlayacak Projeye İmza Attı

Milli Eğitim Bakanlığı ile bir işbirliği sonucunda SERÇEV bir projeyi hayata geçirdi. 2017-2018 eğitim yılı içerisinde engelli öğrencileri de normal bir lise ortamına soktu. Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde yapılan çalışmalar başarılı oldu. Öğrenciler bu lisede aldıkları mesleki eğitimler sayesinde engellerini aşmayı başardı. Öğrencilere; tarım, teknoloji, bilişim, radyo TV gibi alanlarda bilgi verildi. Öğrencilerin fiziksel olarak da gelişmesini sağlayan proje sayesine SERÇEV bir de ödül aldı.

Proje 75 Ülke Arasından Birinci Seçildi

Proje; Avustralya’da düzenlenen bir yarışmaya katıldı. Yarışma 6 Ekim tarihinde düzenlendi. 75 ülkenin projeleri de aynı yarışma içerisinde değerlendirmeye alındı. Projeler arasında en ilgi çeken ise SERÇEV projesi oldu. 2018 yılı içerisinde yapılan en iyi proje olarak ödül almaya hak kazandı. 20 öğrenci için yapılan projenin bütün alanlarda uygulanması için de çaba sarf edileceğini söyleyen SERÇEV önümüzdeki günlerde projenin uygulama alanını arttıracak.

Projenin uygulandığı günden bu güne 103 kadar öğrenci oldukça normal bir gelişim süreci yaşadı. Yeni öğrencilerin de bu guruba dahil olması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ