Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Erbil Saldırganının Kim Olduğu Ortaya Çıktı!

Erbil Emniyet Müdürülüğü, Türk Başkonsolosluk personelinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyen şahıslardan birinin kimlik ve fotoğraf tespitini yaparak yayınladı.

  • 19 Temmuz 2019
  • 310 kez görüntülendi.
Erbil Saldırganının Kim Olduğu Ortaya Çıktı!
Konu Altı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne bağlı olan müdürlükten gelen yazılı açıklama kapsamında, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda görev yapmakta olan bir şahsın yapılan saldırı sonucunda öldürüldüğü, yine 2 Irak vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırının faillerinin birinin kimlik bilgileri ve fotoğrafı da yayınlandı.

Yapılan açıklamada, saldırının faillerinden birinin 1992 yılında Diyarbakır’da hayata gözlerini açan Mazlum Dağ olduğu bildirildi.

Saldırganın fotoğraf bilgisini de paylaşan Emniyet Müdürlüğü, bahsi geçen vatandaşla ilgili az veya çok en ufak bilgiye sahip her türlü vatandaşın polis ekiplerine ulaşması noktasında çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada güvenlik güçlerinin saldırganı arama çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği ifade edildi.

Ne Oldu?

Erbil’de dün bir restorana silahlı saldırı düzenlenmiş ve Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli olan bir diplomat ve 2 Irak vatandaşı hayata gözlerini yummuştu.

İşte o şahıs:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ