Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Erdoğan İmzaladı! Emniyet Genel Müdürü Değişti…

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın görevi değişerek bakanlık emrine atandı. Emniyet Genel Müdürlüğü görevine ise Şırnak’ta valilik yapan Mehmet Aktaş getirildi.

  • 18 Temmuz 2019
  • 309 kez görüntülendi.
Erdoğan İmzaladı! Emniyet Genel Müdürü Değişti…
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi Resmi Gazete’nin bugün yayımlanan sayısında çıktı.

Yayımlanan Atama Kararı kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü görevine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş’ın ataması yapıldı. Mehmet Aktaş’ın boşalttığı makama ise Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan atandı. Bayburt Valiliği’ne ise bir dönem Hakkari Belediye Başkan Vekilli yapmış Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim’in ataması gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ise, İçişleri Bakanlığı emrinde Bakanlık Müşavirliği görevine getirildi.

Mehmet Aktaş Kimdir?

Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanan isim Mehmet Aktaş oldu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Aktaş, Aksaray – Gülağaç, Malatya – Kuluncak, Muş – Hasköy, Düzce – Cumayeri ve Riza – Çayeli ilçelerinde kaymakam olarak görev almıştır. 2010 – 2014 yılları arasında ise İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde sıra sıra Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak çalışmıştır.

Ardından İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Aktaş, 2016 yılında Karabük Valisi olmuş, 2017 yılında ise Şırnak Valisi olarak hizmet vermiştir. Aktaş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ