Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Erdoğan’dan Kaşıkçı’ya Yönelik Açıklama Geldi!

  • 13 Kasım 2018
  • 381 kez görüntülendi.
Erdoğan’dan Kaşıkçı’ya Yönelik Açıklama Geldi!
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yer alan Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda cinayet kurbanı olan ünlü gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya yönelik bir açıklama yaptı. Cinayetin ses kaydını dinleyen Trump, Merkel ve Macron’un aşırı derecede rahatsızlık hissetiğini dile getiren Erdoğan, kaydı dinleyen Suudi İstihbaratçının ise bunu yapanın eroin aldığı, başka şekilde böyle bir şeyin asla yapılamayacağını söylediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Paris ziyaretinin dönüşünde kendisini izlemekte olan gazetecilerin sorularını yanıtlaması dikkat çekti. Erdoğan, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olan Cemal Kaşıkçı’nın sesini içeren ses kayıtlarını dinleyen Trumo, Merkel ve Macron’un duyduğu rahatsızlıktan bahsetti.

İDLİB ve FIRAT’IN DOĞU BÖLGESİ

Trump’ın İdlib’e büyük oranda önem verdiğini ve dikkat ettiğini ileten Erdoğan, oradaki mevcut başarıyı büyük bir övgü ve takdirle karşıladığını belirtti. YPG hususunda da bazı konularda kendi içlerinde iletişim kopukluğu olduğuna değinen Erdoğan, bu hususta da birlikte hareket ederek gerçekleştirilebilecek birçok şeyin var olduğu noktasına değindi.

Fırsat’ın doğu bölümünü çözemediklerini aktaran Erdoğan, çok farklı olayların döndüğünü, bu konu hususunda Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı’nın muhataplarıyla birlikte gerçekleştirecek oldukları çalışmaların daha da rahatlatıcı etki bırakacağını ifade etti.

Kaşıkçı’nın Cinayet Zanlıları

Kaşıkçı cinayetini değerlendirirken görüşmeye Macron ve Merkeli’nde geldiğini söyleyen Erdoğan, bu cinayetin günübirlik olmadığını en ince ayrıntısına kadar planlanmış profesyonel bir cinayet olduğu, bunun Suudi makamlar tarafından yapıldığının ortada olduğunu sözlerine ekledi.

Haim’ül – Harameyn Kral Selman’a sonsuz saygı duyduğunu ileten Erdoğan, Selman’dan böyle bir şey beklemediğini fakat talimatı kimin verdiğini bulup söylemesi gerektiğini anlattı. Katillerini sağda solda boşa çırpınarak aramanın hiçbir anlam ifade etmediğini Trump’a ilettiğini dile getiren Erdoğan, Katillerin Türkiye’ye gelen ve Arabistan’da cezaevine giren 18 kişi içerisinde olduğunu söyledi.

Katiller ortaya çıktı, cinayet talimatını verenler, azmettirenlerin de ortaya çıkması gerektiği noktasında açıklama yapan Erdoğan, Kaşıkçı’nın cansız bedenine ne olduğunu, gömüldüyse nereye gömüldüğünü, parçalanıp kaçırıldı mı? Bu ve bunun gibi soruları derinden takip ettiklerini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ