Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Erdoğan’dan Talimat Geldi! “Gerekirse Risk Alın, Yapın!”

  • 05 Ocak 2019
  • 502 kez görüntülendi.
Erdoğan’dan Talimat Geldi! “Gerekirse Risk Alın, Yapın!”
Konu Altı

AK Parti’de aday belirleme çalışmaları neredeyse tamamlanmış durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerle ilgili yeni bir talimat verdiği belirlendi. Erdoğan teşkilatlarına listelerdeki her 4 adaydan birisinin kadın ve genç olacağını vurguladı. Gerekirse risk alınacağını dile getiren Erdoğan, bu konuda kararlı olduğunu belirtti.

AK Parti ilçe belediye başkan adaylarının da belirlenmesi konusunda çalışmaları tamamlamış durumda. Yani 31 Mart 2019 seçimlerine tamamen hazır bir şekilde öne çıkıyor. Yerel yönetimlerde boy gösteren kadınların ve gençlerin sayısının çok az olduğunu ileten Erdoğan, bu sayıyı artırmayı hedeflediklerini vurguladı. Erdoğan’ın teşkilatlarına bu hususta her 4 adaydan birinin kadın, diğerinin ise genç olacağı yönünde talimat verdiği ortaya çıktı. Erdoğan’ın “burada kadın olursa sıkıntı olur” gibi bir bahane duymak istediği de net bir şekilde açıklandı. Gerekirse risk alacağız diyerek bu bahaneye de nokta koymuş oldu.

34.000’den Fazla Başvuru!

AK Parti, ilçe belediye başkan adaylarının tamamen netleşmesi hususundaki çalışmalarını tamamlamış durumda. Bunun yanı sıra belediye meclis üyelikleriyle birlikte il genel meclis üyeliklerine yönelik çalışmalara başladığını belirlendi. Teşkilatlara meclis üyelikleriyle ilgili bizzat Erdoğan tarafından talimat verildi. Çıkarılacak olan her 4 adaydan birinin kadın diğerinin ise kesinlikle genç olacağı belirtildi.

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde, muhtarlıklar haricinde adayların 22.000 adet koltuk için yarışacağı açıklandı. Belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliklerinden meydana gelen toplam olarak 22.000 farklı makam için AK Parti’ye yapılan başvuru sayısı 34.000 oldu.

34.000’inin 4.000’i Kadın

2014 yerel seçimlerinde yapılan başvurusu sayısı 19.000 olarak ön plana çıkıyordu. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde yapılan başvurular şaşırttı. 34.000 başvurunun 4.000’i kadınlardan meydana gelirken, 2.500’ü ise gençler tarafından oluşturulmuş durumda.

Gerekirse Risk Alınacak

Erdoğan, AK Parti Kurmaylarının teşkilatların konulan bu kurala uyup uymadığını en ince ayrıntısına kadar takip edeceğini iletti. Kadın ve gençlerin olmadığı bir liste oluşturulursa bu durumda genel merkezden bu listelere müdahalede bulunacağı aktarıldı. Bahaneye yer olmadığını ileten Erdoğan, gerekirse risk alacaklarını fakat her listede bir kadın ve 1 gencin kesinlikle olacağını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ