Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Erdoğan’ın Açıklamasıyla Sebze Fiyatları Anında Düştü!

  • 08 Şubat 2019
  • 1.570 kez görüntülendi.
Erdoğan’ın Açıklamasıyla Sebze Fiyatları Anında Düştü!
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fırsatçılara yönelik “Halk ekmek gibi, halk sebze geliyor, vatandaşlar ucuz sebze alacak” açıklamasının ardından fiyatlar birden bire düşüş göstermeye başladı. Patlıcan normalde 15 TL’lik fiyat etiketiyle birlikte satılırken açıklamanın ardından saatler geçmesine rağmen 5 TL’ye düşüş gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyon rakamlarının ne kadar olduğuna dair bilgilendirme yaptıktan sonra sebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili fırsatçılar üzerinde dikkat çekmiş ve gerekli tüm adımların atılacağıyla ilgili bilgi aktarımı yapmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Çalıştayı’nda Fırsatçılıkla hareket eden kişi ve kurumların Türk milletinin sofrasına el uzattığını, kendi karlarını düşünerek vatandaşı zora soktuklarını ve buna asla izin vermeyeceklerini aktararak, belediyelerin gelecek hafta sebze ve meyve satışı yapacak olduğuna dikkat çekmişti.

Fiyatlar Yarı Yarıya İndi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklamaların ardından gerekli adımların atılacağı ve belediyelerin harekete geçeceği bildirilmişti. Fiyatlar bu sayede pazarda ciddi şekilde düşüş gösterdi. Aniden düşüş gösteren sebze ve meyve fiyatları, daha önce yapılan fırsatçılığın birnevi itirafı olmuş durumda.

Patlıcan Fiyatlarında İnanılmaz Düşüş

Kara kışı ve Antalya’da meydana gelen hortumu bahane ederek patlıcan fiyatlarını 15 TL’ye kadar yükselten fırsatçılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pazar fiyatları üzerinde ayarlama yapmasına dair aldığı kararın ardından, gerekli adımların atılacağını duyurmasıyla birlikte 5 TL’ye kadar düşüş meydana geldi. Erdoğan, gelecek hafta belediyelerin meyve ve sebze satışı yapacağının duyurusunu yapmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ