Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Erdoğan’ın seçim zaferi İsrail Meclisini karıştırdı

  • 26 Haziran 2018
  • 379 kez görüntülendi.
Erdoğan’ın seçim zaferi İsrail Meclisini karıştırdı
Konu Altı

İsrail Meclisi Umumi Kurul toplantısında kürsüye çıkan Ortak Arap Listesi Bloku Mebus Talib Ebu Arar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısından ötürü kutlama etti.

Ebu Arar konuşmasında, “Türk halkını ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dünkü seçimlerde elde ettiği aka başarıdan ötürü ve kendisine kin güdenlere karşın kutlama ederim.” dedi.

TEPKİLERE RAĞMEN KONUŞMASINI SÜRDÜRDÜ

Yahudi asıllı milletvekilleri ise Ebu Arar’ın sözlerine tepki gösterdi.

İsrailli milletvekillerinin tepkilerine karşın konuşmasına devam eden Ebu Arar, “Allah’a binlerce kez hamdolsun. Türkiye müstakil ve egemen bir ülkedir. Kutsal olsun.” diye konuştu.

Öte yandan parlamentonun öbür Filistin asıllı milletvekillerinden Abdulhakim Hac Yahya da umumi kurulda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türk halkını kutlama etti.

YAHUDİ ASILLI VEKİLLER UZUN SÜRE TEPKİ GÖSTERDİ

Yahudi asıllı milletvekilleri, Hac Yahya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutladığı konuşmaya da uzun süre tepki gösterdi.

İsrail vatandaşı Filistinliler tarafından kurulan siyasi partilerden mebus seçilen Filistinlilerin bir araya gelerek oluşturduğu Ortak Arap Listesi Bloku, 120 sandalyeli parlamentoda 13 mebus ile temsil ediliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ