Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Eşini Yumrukladığı İddiasıyla Gündeme Gelen Ali İhsan Varol’u Eşi Affetti Fakat Bakanlık Affetmedi!

  • 08 Şubat 2019
  • 879 kez görüntülendi.
Eşini Yumrukladığı İddiasıyla Gündeme Gelen Ali İhsan Varol’u Eşi Affetti Fakat Bakanlık Affetmedi!
Konu Altı

Eşini yumrukladığı iddiasıyla gündeme gelen ve bu sebepten dolayı 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ali İhsan Varol’a verilen beraat kararı ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı tarafından itiraz geldi.

Şikayet Kalksa Bile Ortada Suç Var

Kelime Oyunu isimli programla kendisine büyük bir hayan kitlesi oluşturan sunucu ve oyuncu Ali İhsan Varol, birlikte olduğu eşi Ayşe Varol’dan 2018 yılı içerisinde yankı uyandırmadan boşanmıştı. Ardından ise yayılan haberler duyanların ağzını açık bırakmıştı.

Ali İhsan Varol’un eşini yumrukladığı yönünde ortaya çıkan iddialar ciddi tepkiler toplamıştı. Ayşe Varol, İhsan Varol’u şikayet etmiş ve ardından ise şikayetten vazgeçmişti. Varol bu sebepten dolayı beraat kararıyla davadan ayrıldı fakat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından itiraz geldi. Verilen itiraz dilekçesinde şikayet kalksa bile ortada işlenmiş bir suç olduğu belirtildi.

Eşi Ayşe Varol, kendisine yumruk atması sebebiyle sunucu ve oyuncu Ali İhsan Varol’dan şikayetçi olmuştu. İstanbul Ailenin Korunması Bürosu, sunucunun 3.5 yıla kadar hapis cezası alması istemiyle birlikte yargılanması yönünde talep oluşturulmuştu. Ayşe Varol şikayetinden vazgeçince dava düştü ve Ali İhsan Varol beraat etti.

“Hakikat Er Geç Ortaya Çıkar”

Ayşe Varol, bundan 5 ay önce 2018 yılı içerisinde Sarıyer Polis Merkezi’ne başvurmuş ve sunucu eşi Ali İhsan Varol’un kendisine türlü hakaretlerde bulunduğunu ve yumruk attığını belirterek şikayetçi olduğunu beyan etmişti. Savcılık, Ali İhsan Varol ile ilgili eşine uyguladığı şiddet sebebiyle 3.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etti. Ali İhsan Varol, konunun kamuoyunda yankılanmasıyla birlikte resmi Twitter hesabından bunun iftira olduğunu açıklayarak böyle bir iftiraya karşı hiçbir şekilde sessiz kalınamayacağını, vurguladı. Sistem gerçekten şiddet mağduru kadınları kurtarmaya yönelik politika uygulama amacıyla hareket ediyorsa, bu çamurun izi bende kalsın dedi. Ardından ise “Hakikat er geç ortaya çıkar” diyerek açıklamalarını noktaladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ