Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ethereum’un Kurucusu, Dolandırıcılar Yüzünden İsyanda

  • 16 Haziran 2018
  • 2.197 kez görüntülendi.
Ethereum’un Kurucusu, Dolandırıcılar Yüzünden İsyanda
Konu Altı

Kripto paralar, yatırım yoluyla kolay yoldan varlıklı olan insanlar yarattıkları için toplumun gözünde bir an önce girilmesi gereken bir iş olarak yer edindi. Ancak her şey o kadar kolay değil. Kripto paralardan gerçek nakit kazanmak, emek, sabır ve fazlasıyla bilgi gerektiriyor. Bu bilginin peşine düşmeden, sabretmeden yatırım yapmaya çalışanlar ise sosyal medyadaki tuzaklara düşüyorlar. 

Twitter’da kendilerini Elon Musk ve Ethereum kurucusu olan Vitarik Buterin, John McAfee gibi tanıtan düzmece profiller, takipçilerine Ethereum armağan edecekleri vadinde bulunup insanları kandırıyorlar. Karşılığında ise önce bir miktar Ethereum talep ediyorlar ve gönderilen miktarın 10 katını art gönderecekleri vadinde bulunuyorlar. Elbette böyle bir şey gerçekleşmiyor ve insanlar, gönderdikleri Ethereum’u tamamen kaybetmiş oluyorlar.

Geçtiğimiz aylarda bu hesapların kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığını dile getiren Elon Musk, konuyu Twitter CEO’su Jack Dorsey’e bildirmişti. Düzmece hesaplardan çok çeken bir öbür ad de doğrudan Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin. Kendisinin ters yönde açıklamalarına rağmen sosyal medya üzerinden artan dolandırıcılık vakaları, Buterin’in canını sıkmaya başladı. 

Vitalik Buretin Twitter kullanıcı adını şu şekilde güncelledi:
Vitalik Buterin @Twitter

Twitter’daki kullanıcı adını “Vitalik ‘Hayır ETH armağan etmiyorum’ Buterin” şekilde değiştiren Buterin, hiçbir kripto nakit hediyesi yapmadığını üzerine basa basa yine açıkladı. 678 bin takipçisi olan Buterin’in artık böyle bir tepki koyması Twitter’ı harekete geçirir mi bilinmez, ancak insanların konuya ilgisi arttıkça dolandırıcılık vakaları da artıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ