Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Evde Sağlık Hizmeti Alacakların Sayısı Belli Oldu

  • 12 Ekim 2018
  • 393 kez görüntülendi.
Evde Sağlık Hizmeti Alacakların Sayısı Belli Oldu
Konu Altı

Ülkemizde bazı uygulamalar için pilot bölgeler seçiliyor; uygulamalar bu alanlarda deneniyor ve memnun kalınması halinde ülke genelinde yaygınlaşması sağlanıyor. Bu sayede; uygulama ile ilgili eksik noktaların tespit edilmesi ve hayata geçirilirken ne gibi detayların lazım olduğu da rahatlıkla gözlemleniyor. Son dönemde yapılan pilot uygulamalardan birisi de Kütahya ilinde uygulanıyordu. Kütahya Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörlüğü yapılan uygulamanın başarılı olduğunu açıkladı ve açıklaması sırasında kaç hastanın bu işlemden yararlandığını da belirtti.

2.894 Hastanın Bakım Hizmeti Evde Yapılıyor

Hastalara evde bakılabilmesi adına Evde Sağlık Hizmeti adına bir ekip kuruldu. 6 adet farklı ekip içerisinde çalışmakta olan 24 kişi mevcut. 2010 yılından beri pilot uygulamanın başlanması ile birlikte faydaları görülmüş ve bütün illerde bu yapılaşma sağlanmıştı. Kütahya bu hizmetin en verimli olduğu ve ilk olarak yapıldığı yerlerden biri olduğu için de uygulamanın başarılı hali ile dikkat çekti.

Uygulamanın başladığı günden bu yana 11.518 kadar hasta evinde tedavi imkanı ile iyileştirildi. Şu anda da aktif olarak 2894 kadar hastanın sağlığı ilçin ekiplerin yoğun çabası sürmeye devam ediyor.

Evde Sağlık Hizmeti Yataya Bağlı Hastalar İçin İdeal Bir Yöntem

Özellikle; yatalak hastalar, KOAH hastaları ve aynı zamanda palyatif bakım ihtiyacı duyan kişilerin fazlasıyla yararlandığı bu hizmet sayesinde yaşam kalitelerinde de iyileşmeler olduğu gözlemlendi. Yatalak hastaların, hastalık ile birlikte tetiklenen birçok ek hastalığı yaşanmasının da önüne geçiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ