Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Evini Oğluna Bağışladı, Şimdi Evine Misafir Olarak Dahi Giremiyor!

  • 07 Şubat 2019
  • 441 kez görüntülendi.
Evini Oğluna Bağışladı, Şimdi Evine Misafir Olarak Dahi Giremiyor!
Konu Altı

Uzun yıllar boyunca posta dağıtıcılığı yapan ardından ise emekliliğiyle birlikte evini oğluna bağışlayan 87 yaşındaki Mehmet Palaz isimli vatandaş, hayatının en büyük pişmanlığını yaşıyor. Elden ayaktan düştükten sonra, kendi evinde misafir edilmemeye başladığını belirterek isyan etti.

İstanbul’da uzun yıllar boyunca posta dağıtıcılığı yapan ve ardından emekliliğiyle birlikte kendine ait olan evi oğluna bağışladığını anlatan 87 yaşındaki Mehmet Palaz’ın yaşadıkları göz doldurdu. Elden ayaktan düşüp rahatsızlıklar başladığında kendine ait evde 1 hafta dahi misafir olarak kalamadığını söyleyen adam, insanların kendisinden ibret almasını ve evlatlarına kesinlikle ev bağışı yapmamasını söyledi.

Bağışladığı Eve Misafir Olarak Alınmıyor

Aydın sınırları içerisinde yer alan Efeler ilçesinde ikamet eden 1932 yılında hayata gözlerini açan 87 yaşındaki Mehmet Palaz, sağlığında yaptığı hatalardan dolayı ömrünün son dönemlerinde gece – gündüz demeden sürekli olarak ağlıyor. 1932 yılında Kırklareli’nin Vize ilçe sınırlarında bulunan Evrenli Köyü’nde doğan ve büyüyen Palaz, İstanbul’da posta dağıtıcısı olarak işe başladı.

Emekli olmasının ardından eşinin hayatını kaybettiğini ve 8 yıl boyunca yaşamını tek devam ettirdiğini belirtti. bu kez oğluna “beni ele muhtaç etme” diyerek evini bağışladığını, ardından ise kendi başına yaşamakta büyük zorluklar yaşayınca bundan 7 yıl önce tekrardan evlilik hayatına atıldığını söyledi. Aydın daha sıcak olduğundan dolayı Kış mevsimini geçirmek için buraya geldiklerini ve felç olduğunu, büyük zorluk yaşadıklarını aktardı. İstanbul’da bağışladığı evinin içerisinde şuanda 1 hafta dahi olsun misafir alınmadığını da sözlerine ekleyerek yakındı.

“Maaşını Çekip Bakımını Ben Yapıyorum”

Çaresiz adamın 2.eşi olan Meryem Palaz, kendisine en iyi şekilde bakmak için elinden geleni yaptığını ileterek, eşinin çocuklarının rızasını alarak kendisiyle evlendiğini, çocukların nikaha da katıldığını fakat felç olup dışarı çıkamadığından dolayı kendisine vekalet verdiğini anlattı.

Eşinin maaşını kendisinin çektiğini ileten Meryem Palaz, kendisine verilen vekaletle birlikte çocuklarıyla eşinin arasının açıldığını, hiçbir evladının gelip hal hatır bile sormadığını, bağışladığı eve dahi 1 haftalığına bile misafir almadıklarını vurguladı. Ardından ise çocuklarının bakacaklarından emin olsa boşanacağını, fakat emin olamadığı için boşanamadığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ