Evini yüksek bedelle kiraya veren ev sahipleri büyük şok yaşadı. Vatan’da yer alan habere göre, yüksek kiralar pişmanlık getirdi.

Konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre, son zamanlarda artan fiyatları kar sayan ev sahiplerinin ‘ödenmeyen kiralar’ ve ‘hor kullanma’ şikayetleri patlak verdi.

Kiracısı iz bırakmadan kaybolanlar bir şekilde zararını sineye çekerken, Avukat Elvan Kakıcı Şimşek de konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada son zamanlarda patlayan bu sorunların özellikle kısa dönem kiralamalarda yaşandığını dile getirerek, bu tarz davalarla karşılaştıklarını ve ortada kontrat da olmayınca, ev sahipleri zararlarının nasıl karşılanacağını bilmediklerini söyledi.

Evini yüksek bedelle kiraya verenlere büyük şok! Yüksek kira pişmanlık getirdi!

EV SAHİPLERİNE ŞOK

Yaptığı açıklamada burada hukuki olarak tavsiyelerinin kısa dönem için de olsa mutlaka taraflar arasında bir protokol imzalanması ve de yazlıklarda olduğu gibi kaparo alınması olduğunu söyleyen Avukat Elvan Kakıcı Şimşek, son dönemde, özellikle yabancıların artan ilgisiyle, mevcut kiracılarını çıkarıp, 3-4 katı fiyatlarla konutlarını yabancı uyruklu kişilere kiraya vermeyi tercih eden ev sahiplerinden pişmanlık sesleri yükseldi.

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, evi ederinin üzerinde rakamlara tutup, sonra taahhüt ettikleri tarihten erken boşaltan, hasar bırakıp ortadan kaybolan veya kirasını ödemeden çıkan kiracılar sebebiyle mağduriyet yaşayan ev sahiplerinin bir bölümü çareyi dava açmakta buluyor.

Kiracısı iz bırakmadan kaybolanlar da yine bir şekilde zararlarını sineye çekiyor.

Evini yüksek bedelle kiraya verenlere büyük şok! Yüksek kira pişmanlık getirdi!

Avukat Elvan Kakıcı Şimşek konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bu sorunların özellikle kısa dönem kiralamalarda yaşandığına değinerek ya protokol imzalanması gerektiğini ya da kapora alınması gerektiğini söyledi.

KİRACI, KİRACI ARIYOR

İSTOÇ İş adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Araç Demir de konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada hemen ev bulma telaşıyla yabancı uyrukluların evleri fiyatına bakmaksızın tuttuğunu fakat özellikle tatilcilerin gözdesi Antalya ve Alanya’dan son zamanlarda gelen haberlerin, bazı kiracıların bu yüksek kiraları ödeyemediği şeklinde olduğunu söyledi.

Demir yaptığı açıklamada yabancılara yönelik sosyal medya platformlarında, bazı yabancı uyruklu kişilerin, zaten kiracı oldukları daireleri, başkalarına kiraya verme çabası içerisinde olduklarını gördüklerini de söyledi.