Ekonomi

EYT’de son durum ne? EYT ne zaman çıkar? EYT kimleri kapsayacak, şartları nedir?

Milyonlarca vatandaşın merak ettiği EYT ile ilgili her gün yeni bir haber çıkıyor. Milyonlarca kişi EYT’de son durum ne? EYT ne zaman çıkar? EYT kimleri kapsayacak, şartları nedir gibi soruların yanıtlarını merak ediyor ve araştırılıyor.

EYT ile ilgili son dakika haberleri merak edilir ve araştırılırken, kabine içinden yapılan açıklamalar EYT yasasını bekleyen milyonlarca kişiyi de heyecanlandırırken konuyla ilgili son dakika açıklaması Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.

Peki EYT’de son durum ne? EYT ne zaman çıkar? EYT kimleri kapsayacak, şartları nedir? İşte merak edilen soruların yanıtları…

pexels andrea piacquadio 3760067 3 1

SON DAKİKA EYT AÇIKLAMASI

Habertürk’te yer alan habere göre, son zamanlarda gündemden düşmeyen emeklilikte yaşa takılanlar EYT bilindiği gibi sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999’dan önce olanlar EYT’li olarak sayılıyor. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, bu kapsamda kalan milyonlarca vatandaş da heyecanlı bekleyiş devam ederken gözler konuyla ilgili olarak yapılan son dakika açıklamalarına çevrildi.

Peki EYT’de son durum ne? EYT ne zaman çıkar? EYT kimleri kapsayacak, şartları nedir? İşte merak edilen soruların yanıtları…

pexels pixabay 53621 1

EYT’DE SON DURUM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son zamanlarda gündemden düşmeyen EYT meselesi masanızda mı?” sorusunu cevapladı. Katıldığı programda soruya “Tabii masamızda.” yanıtını veren Vedat Bilgin, Türkiye’nin emekçilerinin hiç merak etmemesi ve hiç endişe etmemesi gerektiğini dile getirerek, Türkiye’nin her sorununun çözülmesi gereken dosya olarak önlerinde durduğunu söyledi. Vedat Bilgin yaptığı açıklamada “Bu, önümüzdeki dosyalardan, çözülecek şeylerden biri.” diye konuştu.

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, sorulan “2023 yılında EYT çözülür diyebilir misiniz?” sorusunu da yanıtlayan Bakan Vedat Bilgin, bu yılın sonuna kadar bu yolda önlerinde olan bütün dosyaları çözeceklerini söyleyerek, EYT’nin de önemli dosyalardan biri olduğunu dile getirdi. Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada orada da alternatif maliyetleri, çözüm önerilerini oluşturmaya çalıştıklarını kaydederek, “Her şey önümüzde.” dedi.

EYT DÜZENLEMESİ KİMLERİ KAPSAYACAK?

Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar yani EYT düzenlemesi 8 Eylül 1999 ve öncesinde emekli sigortası primlerini ödemeye başlamış olan ve toplamda 15 sene çalışma süresi ve 3600 prim gününü tamamlamış fakat emekli olmak için yaş sınırını bekleyenleri kapsayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu