Fatih Altaylı’nın konuğu olan Ekrem İmamoğlu zehir zemberek açıklamalar yaptı. Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Teke Tek programına katılan İBB Başkanı İmamoğlu iki şeyi unutturmayacağını söyleyerek bomba açıklamalar yaptı.

İki şeyi unutturmayacağını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bunlardan bir tanesinin MOBESE’den takip edilme sürecimin üstünü kapatmaya çalışanlar olduğunu kaydederken, “ikinci mesele ise tehdit ediliyorum, başvuruda bulunuyorum, ilgilenilmiyor bile” şeklinde konuştu.

Fatih Altaylı

İşte merakla beklenen program ile ilgili son dakika açıklamaları…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk Televizyonu canlı yayınında gazeteci Fatih Altaylı’nın sorularını cevapladı.

‘YÖNETİCİLERİN ELEŞTİRİYE İHTİYACI VAR’

Yaptığı açıklamada eleştirilere kızmadığını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eleştiriyi dinlemeyi çok sevdiğini söyleyerek, eleştirilerin nirvanasının kendi evi olduğunu kaydederek, eşinin çocuklarının sağlam bir eleştirici olduğunu kaydetti.

Yaptığı açıklamada “Bu ülkenin hükümetini eleştirmek için birçok şeyi göze almak lazım. Biz bunu aştık.” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, otoriter rejimin Türkiye’ye ödettiği bedeli bir daha yaşatmaması adına, o eleştirinin karşılığını veren, onun bir nimet olduğunu söyleyerek, tabii linçi bunun içine katmadığını kaydetti.

Merakla beklenen programda “Bu ülkenin, şehirlerin, yöneticilerin eleştiriye ihtiyacı var” şeklinde bir açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yöneticilerin esprisinin yıllardır yapılamadığını söyleyerek, “1980’lerden beri her şeyi takip ediyorum. O günlerden beri inanılmaz geri gitmişiz” dedi. “Parodide, skeçte siyaset yok” diyen Ekrem İmamoğlu, “Geçenlerde Güldür Güldür’de bir skeç yapıldı, ben o kadar mutlu oldum ki onun bir parçası olduğuma… Zeka dolu eleştirilerin bize büyük faydası var” diye konuştu.

Fatih Altaylı

İMAMOĞLU’NDAN SON DAKİKA TATİL AÇIKLAMASI

İstanbul’da yaşanan seller esnasında tatilde olmasıyla ilgili eleştirilere de yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, zehir zemberek açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada “Ben tatil meraklısı bir insan değilim. Belki eşimle de yıllardır en çok münakaşa ettiğimiz alan bu alan. Evliliğe karar verdiğimde, 24 yaşındaydım, babamın ilk lafı ‘Sen çalışma delisisin, sen hele biraz daha nefes al’ oldu,” diyen Ekrem İmamoğlu dinlemediğini iş yaşamımda hep çalıştığını şimdi de öyle olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada “Ben tatilci bir belediye başkanıyım yoksa her anı mercek altında insanların gözünün içine sokularak manipüle edilen bir konumda mıyım?” diyen Ekrem İmamoğlu, 3 senedeki 4 tatilinin bilindiğini ve toplam 20 gün olduğunu söyleyerek, “Bana en yakın başkan benim 3 katım tatil yapmış. Sayın Cumhurbaşkanı neredeyse 4 katı tatil yapmış, başkanken kendi döneminde, bizde izin günleri var.” dedi.