Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Fatih Portakal Tek Tweet Attı ve CHP’deki Skandalları Birer Birer Ortaya Çıkardı!

  • 09 Şubat 2019
  • 838 kez görüntülendi.
Fatih Portakal Tek Tweet Attı ve CHP’deki Skandalları Birer Birer Ortaya Çıkardı!
Konu Altı

CHP’nin 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere yönelik gösterdiği adaylar tartışma konusu halini alırken, Fatih Portakal tarafından eleştiri amacıyla atılan Tweet’e yanıt veren CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in paylaşımıyla birlikte CHP’de skandallar olduğu ortaya çıktı. Özgür Özel, partisinin adaylarını gazeteciler aracılığıyla öğrendiğini kendi ağzıyla itiraf etti.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimler başlamadan önce CHP’de sık sık krizler gündeme geliyor. 2-3 günde bir skandallar oluştuğu için skandallar zincirinin varlığından bahsedildi. İlk sırada Kadıköy olmak üzere, Beyoğlu ve İzmir’de çok sayıda tartışmalı isimleri aday olarak gösteren CHP, Şanlıurfa Siverek ilçesinde çıkarttığı bir adayla birlikte gündeme oturmuş ve kriz oluşturmuş durumda.

CHP’de Mehmet Fatih Bucak Krizi

Daha önce AK Parti ve MHP saflarında siyaset yapmaya çalışan fakat bu girişimlerinde herhangi bir başarı elde edemeyen ve MHP’den Siverek adaylığını açıkladığı dönem içerisinde “başka partiye oy vereceklerin mezarını hazırlasın” açıklaması yapan Bucak’ın tekrardan CHP Siverek Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmesi Fatih Portakal dahil olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekti.

Fatih Portakal’dan Sert Eleştiri Geldi

Gazeteci Fatih Portakal, Siverek’te CHP tarafından böyle bir karar alınmasını Twitter üzerinden sert bir dille eleştirerek, CHP’nin bir bölgede Alper Taş’ı, başka bir bölgede tehditkar ifadeler kullanan ve halkı kinlendiren Mehmet Fatih Bucak’ı aday göstermesinin savrulma içerisinde olduğunun ve ilkesizliğinin göstergesi olduğunu anlattı.

Özgür Özel Durumu Portakal’dan Öğrenip Farketmiş

Portakal tarafından yöneltilen eleştirilere karşı yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyesi olan Özgür Özel tarafından kullanılan ifadeler ise parti içerisinde temassızlık ve uyumsuzluk olduğunu gösterdi. Bucak’ın aday olmasına kesinlikle karşı olduğunu ileten Özel’in böyle bir durum için yapmış olduğu “Gazeteciden öğrendim” açıklaması tepki görmesine sebebiyet verdi. Pazartesi gününün gelmesiyle MYK’da ilk olarak bunu ele alacağını ileten Özel, CHP’de sarsıntıların durmayacağını bu şekilde göstermiş oldu.

Benzer Kriz Kadıköy’de de Çıktı!

Mehmet Fatih Bucak gibi Siverekli olan bir diğer isim Şerdil Dara Odabaşı’nın da Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bir kriz daha yaratmıştı. Odabaşı’nın yaptığı HDP ve PKK Yanlısı paylaşımlar kamuoyunda büyük tepki almış fakat CHP tarafından bir açıklama gelmemişti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ