GündemSpor

Ali Koç, Ukrayna’dan özür dilemeyeceğiz dedi! Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar’dan cevap gecikmedi!

ALİ KOÇ, DİNAMO KIEV MAÇINDA ATILAN “PUTIN” TEZAHÜRATLARI İLE İLGİLİ ÇOK SERT KONUŞTU!

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Dinamo Kiev ile oynadıkları Şampiyonlar Ligi maçında, atılan golden sonra sarı lacivertli taraftarların yaptığı “Vladimir Putin” tezahüratları için özür dilemeyeceklerini söyledi. Ntv.com.tr‘de yer alan haberin içeriğine göre; Fenerbahçe’de bugün Yüksek Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Dinamo Kiev ile oynanan Şampiyonlar Ligi rövanş maçında rakip takımın golünün akabinde normalden fazla sevinmesinin ardından Fenerbahçeli taraftarların yaptığı “Putin” tezahüratlarına ilişkin bir açıklama yaptı. 

“ÖZÜR DİLEMEYECEĞİZ”

Ukrayna’dan özür dilemeyi düşünmediklerini belirten Ali Koç yaptığı açıklamada ” Ukrayna’dan özür dilemeyeceğiz. Bunun sebebini de az sonra anlatacağım. Asıl Ukrayna Büyükelçisi hadsiz söylemleri için bizden özür dilemeli. Asıl özür dilemesi gerekenler onlar. Ayrıca medyada bizim her olayımıza maydanoz olmak için çırpınan rakip takım taraftarlarından epeyce etkilenmişe benziyorsunuz.” dedi.

Fenerbahce SK

HER OLAYIMIZA MAYDANOZ OLUYORLAR!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç “Bir camia var ki tüm yönetimi, başkanı, bütün sporcuları kim olursa olsun bizim tarafa dokunmaktan, karışmaktan kaçınmıyor. Her konumuza burunlarını sokarak maydanoz oluyorlar. Biz, ayrıştırmaya değil, birleştirmeye odaklıyız. Bu ülkeyi ayrıştıran o kadar çok unsur var ki, bari futbol bunun dışında kalsın.” ifadelerini kullandı. Konuşmasına devam eden Başkan Koç şunları da kaydetti: Çok kısa bir an için oluşan olayı, Fenerbahçe’ye ve hatta tüm Türkiye’ye mal etmek, kesinlikle kabul edilemez bir davranıştır. UEFA çifte standart uygulamamalıdır. Spor ve siyaset iç içe girmemelidir. Spor tarih boyunca barış için kullanılmıştır. Spor siyasetin üstündedir. Ayrıca UEFA mı karar verecek tribünlerden yapılan tezahüratlara? Mesela o kişiye küfür etsek, madalya mı vereceksiniz?

UKRAYNA BÜYÜKELÇİSİ VASYL BODNAR’DAN CEVAP GECİKMEDİ!

“Yanlış anlaşılmaları diyalog yolu ile düzeltiyoruz. Mektup ve açıklaması için Fenerbahçe’ye ve yönetimine teşekkür ediyorum. Burada noktalıyoruz ve Rus propagandasının istifade etmesine asla müsaade etmiyoruz. Bilindiği gibi Ukrayna’da dehşet verici bir savaş var. Rusya düşmandır ve Putin katildir. Türkiye dost bir ülke, futbol tutku dolu ve Fenerbahçe ise güçlü bir takımdır.” şeklinde açıklama yapan Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar, sosyal medya hesabından da paylaşım yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu