Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

FETÖ Üyesi Olmakla Tutuklanan “Maceracı” Olarak Tanınan Murat Yeni’nin 15 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor!

  • 01 Şubat 2019
  • 344 kez görüntülendi.
FETÖ Üyesi Olmakla Tutuklanan “Maceracı” Olarak Tanınan Murat Yeni’nin 15 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor!
Konu Altı

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında tutuklama kararı çıkarılan ve cezaevine gönderilen kapatılan Samanyolu TV ekranlarında “Maceracı” isimli programda sunuculuk yapan Murat Yeni için “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan dolayı 7.5 ila 15 yıl arasında ceza alması talep ediliyor.

Erzincan’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklama kararı çıkarılan ve cezaevine gönderilen Samanyolu TV’de yayınlanan Maceracı adlı programda sunuculuk yapan Murat Yeni ile ilgili silahlı terör örgütü üyesi olma suçundan dolayı 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından hazırlanan, ardından ise 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul gören iddianame kapsamında Murat Yeni, “sanık” sıfatıyla birlikte kendini gösteriyor. FETÖ / PDY’nin genel yapısı, medya konuşlanması ve medyayı kullanma yöntemleriyle ilgili birçok ibarenin yer aldığı iddianamede, bu örgütün medya – propaganda aracı niteliğinde hareket eden Samanyolu TV’nin kapatıldığı belirtildi.

Maceracı Sayesinde Himmet Geliri Artırıldı

İddianamede, örgüt tarafından “Maceracı” isimli bir programın yayına sürdürüldüğü ve bu programda sunuculuk yapan Murat Yeni’nin medyatif yönünden yarar sağlayarak organizasyonlara katılım gerçekleştirmesini sağlayıp “himmet geliri” aldığı yönünde iddiada bulunuldu.

Yeni’nin de örgütün kuruluş amaçlarını, faaliyet ve eylemlerini benimseyerek bu bilinçle birlikte hareket ettiği, televizyon programı yapma amacıyla gittiği işyerlerinin terör örgütüyle işbirliği içerisinde olduğunun aktarıldığı iddianamede, bu işletmelerin sahiplerinin tamamıyla ilgili olarak Türkiye sınırları içerisinde örgüt üyesi olmaları sebebiyle adli işlemlerle birlikte yargılandıklarının, tesadüfü gerekçelerle asla izah edilemeyeceği eklendi.

“Örgütün Gerçek Yüzünü Görememiştim”

Murat Yeni, geçmiş zamanlarda yapılan bir röportajda örgüt yöneticileriyle ilgili olarak söylemiş olduğu övücü sözlerin kendisine belirtilmesine yönelik “o günlerde örgütün gerçek yüzünü göremediğini, bugüne kadar tanıdığı insanları her zaman Anadolu’nun börek açan anneleri, temiz yüzlü çocuklar, eğitim gönüllüsü insanlar olarak bildiğini, bu şok ortamında birden bu insanların arasından ayrılıp, daha sağlıklı bir şekilde neyin ne olduğunu masaya yatırıp düşünme gibi bir fırsatının olmadığını da ekledi.

FETÖ Övücü Paylaşımlar

İddianame kapsamında Murat Yeni’nin resmi Twitter hesabında TEFÖ övücü birçok gönderiye rastlanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ