Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

FETÖ’nün son taktiği de deşifre oldu

  • 17 Haziran 2018
  • 393 kez görüntülendi.
FETÖ’nün son taktiği de deşifre oldu
Konu Altı

Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün, FETÖ’nün yurtdışında kullandığı şirketleri başkasına devredip ismini değiştirdiğini belirtti. Örgütün varlığını koruduğu her ülkede bu yöntemi kullandığını söyleyen Akgün “Satın saha kişiler de eski yöneticileri yine görevlerine atayarak faaliyetine devam ediyor” dedi.

Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, kurumun çalışmalarını anlattı. 41 ülkede büro açtıklarını söyleyen Akgün, 25 ülkedeki okullarda 10 bin civarında öğrencilerinin olduğunu söyledi. FETÖ okullarının Maarif’e devrine ilişkin 1.5 sene içinde 85 memleket ile temas sağladıklarını belirten Akgün, “Bazı ülkeler okulları ‘Bunlar tehditse o vakit bizim için de tehdittir’ diyerek devletleştirdi, bazıları da Maarif’e devretti. Çoğu Afrika ülkelerinde 15 okulu teslim aldık” dedi.
 
VAR OLMA ŞANSLARI YOK
 
FETÖ’nün bulunduğu ülkelerde Türkiye ile ilişkileri zehirlemek için her yolu denediğini kaydeden Birol Akgün, “Örgüt, var yapısı ile kendisini dünyanın hiçbir yerinde sürdürme şansı olmadığını anladı. Şiddete, darbeye bulaşmış, ülkesine ihanet etmiş bir yapının diğer ülkelerde de böyle olaylara girişmeyeceğinin garantisi yok. FETÖ gerçeği uluslararası cemiyet tarafından anlaşılmıştır” diye konuştu.
 
GİZLENME YÖNTEMİ

 
Kontrol altına alınmadıkları ülkelerde örgütün, kullandıkları şirket isimlerini değiştirdiğini anlatan Akgün şunları söyledi: “FETÖ’cüler, üzerine olan şirketleri üçüncü memleket vatandaşları bularak onlara devrediyor. Dünyanın her yerinde uyguladıkları yeni gizlenme yöntemi bu. Şimdi de Bosna-Hersek’te olduğu gibi fazla uluslu şirketlere devrediyorlar. Ülkeler Türkiye’yi karşısına almamak için fazla uluslu şirketler devreye giriyor. Bu şirketler de FETÖ yöneticilerini yeniden kurumlara atıyor ve bina faaliyetlerine devam ediyor”
 
DEVRETMEYENE YENİ OKUL
 
Maarif Vakfı’nın kendini sadece FETÖ okullarının devrini almakla vazifelendirmediğinin altını çizen Birol Akgün, Türkiye’nin uluslararası alandaki eğitim markası olmayı hedeflediklerini söyledi. Akgün, “Türkiye adına yurtdışında örgün ve yaygın, kaliteli, güvenilir eğitim hizmeti sunan bir kuruluş olarak markalaşmak istiyoruz” dedi. Akgün, FETÖ okullarının Türkiye’ye devredilmediği ülkelerde, çocuklarını o okullardan almak isteyenler için alternatif okullar açtıklarını kaydetti. (Yeni Şafak)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ