Gündem

FETÖ’nün Sözde Türkiye imamı yakalandı!

Paralel devlet yapılanmasının belki de en önemli hususlarından Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde Türkiye imamı olduğu iddia edilen Mesut Y. ve “Bölge sorumlusu abla” olduğu iddia edilen eşi Gülseren Y. yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde Türkiye imamı olduğu iddia edilen Mesut Y. ve “Bölge sorumlusu abla” olduğu iddia edilen eşi Gülseren Y. yakalandı ve hemen ardından tutuklandılar.

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, gözaltına alınan Mesut Y. ve eşi Gülseren Y. bugün polis tarafından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildiler.

Savcılık, her iki şüpheliyi de yani Mesut Y ve Gülseren Y’yi “ByLock kullanıcısı olmaları, gaybubet evinde sahte kimlikle yakalanmaları, haklarında uzun süredir yakalama emri bulunması ve kaçma ihtimallerinin bulunması” nedeniyle tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti.

pexels ekaterina bolovtsova 6077189 1

TAHLİYE İSTEDİLER

Sanıklar FETÖ üyesi olmadıklarını ve ByLock kullanmadıklarını ve haklarında yakalama kararı bulunduğunu bilmediklerini belirttiler. Saıklar bu sözlerinin ardından tahliye talep ettiler.

Ancak ne söylerlerse söylesinler Mahkeme, haklarındaki itirafçı beyanları, Bankasya hesap artırımına ait tespitler, FETÖ’nün firari şüphelilerinin kullandığı bilinen gaybubet evlerinde yakalanmış olmaları, sahte kimlikle yakalanmış olmalarını ve kaçma ihtimalleri dikkate alarak şüpheli Mesut Y’nin “Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” suçundan, şüpheli Gülseren Y’nin ise “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Önerilen İçerik :   Devletten hibe desteği! Başvurular için son gün 31 Mayıs!

TUTUKLANDILAR MI? SON DURUM NE?

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, mahkeme, haklarındaki itirafçı beyanları, Bankasya hesap artırımına ait olan tespitler, FETÖ’nün firari şüphelilerinin kullandığı bilinen gaybubet evlerinde yakalanmış olmaları, sahte kimliklerle yakalanmış olmalarını ve kaçma ihtimallerini göz önünde bulundurarak şüpheli Mesut Y’nin “Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” suçundan, şüpheli Gülseren Y’nin ise “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanması için karar verildi.

Yine aktarılan son dakika bilgilerine göre, FETÖ’nün sözde “Türkiye İmamı” ile eşi tutuklandı. Yine verilen son dakika bilgilerine göre, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) sözde Türkiye imamı olduğu öne sürülen Mesut Y. ve “Bölge sorumlusu abla” olduğu öne sürülen eşi Gülseren Y. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu