Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Firari Çiftlikbank Sahibi Mehmet Aydın’ın iadesi için Türkiye harekete geçti

  • 20 Mart 2018
  • 413 kez görüntülendi.
Firari Çiftlikbank Sahibi Mehmet Aydın’ın iadesi için Türkiye harekete geçti
Konu Altı

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın’ın iadesi için Türkiye harekete geçti. İade dosyasını Hak Bakanlığı hazırladı. Dışişleri’ne giden dosya, Arjantin Büyükelçiliği’ne gönderildi.

Mehmet Aydın, Uruguay’a kaçmıştı. Ancak Uruguay’da Türk Büyükelçiliği yok. Uruguay’a, Türkiye’nin Arjantin Büyükelçiliği bakıyor. Bu yüzden dosya, akredite büyükelçilik olan Bounes Aires’e gönderildi. Dosya ile Aydın’ın iadesi talep ediliyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “İade ve al bülten için süreç başlatıldı. Konu savcılığımız ve bakanlığımızın takibinde” ifadelerini kullandı.

Bundan sonraki süreçte, Arjantin’deki Türk Büyükelçiliği dosyayı Uruguay makamlarına iletecek ve onların vereceği karar beklenecek.

Bu arada soruşturma kapsamında Bursa’da Çiftlik Bank’a ait ürünlerin dağıtımının yapıldığı iş yerinin önündeki 34 araca el konuldu. Soruşturmada şu ana kadar 4 şahıs daha tutuklandı, 14 şüpheli aranıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ