Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Fortnite Olayından Sonra Sony’den Utanç Verici Açıklama!

  • 15 Haziran 2018
  • 1.868 kez görüntülendi.
Fortnite Olayından Sonra Sony’den Utanç Verici Açıklama!
Konu Altı

Eğer bir oyunu çok seviyorsanız ve sahip olduğunuz bütün platformlarda oynamak istiyorsanız, hiçbir firma bu hakkınızı elinizden alamaz. Kısa bir süre önce Nintendo Switch platformuna da gelen Fortnite ise konsol dünyasında çılgınlık yaratmaya devam ediyor. Bundan 2 gün önce, PlayStation 4 üzerinden bağlandıkları hesaplarla Switch’te oyuna yine giriş yapan kullanıcıların hesaplarının kapatılması, ortalığı karıştırmıştı. 

Olay hakkında Sony’den bir açıklama bekleniyor, ancak şirket sessizliğini koruyordu. Bir daha PlayStation 4 üzerinden hesaplarına giriş yapamayan oyuncular, Sony’den açıklama gelmedikçe sinirlenmeye devam ettiler. Konuyla ilgili BBC’ye açıklama yapan Sony, oyuncuları daha da kızdıracak ifadelerde bulundu.

“PlayStation topluluğunun oyun deneyimini geliştirmek için neler istediğinizi her vakit görüyoruz. PlayStation Network’teki 80 milyondan çok aktif kullanıcıyla birlikte, Fortnite ve tüm çevrimiçi oyunlar sayesinde devasa bir oyun topluluğu oluşturduk.”

Buraya kadar olayla ilgili herhangi bir açıklama ya da mesuliyet üstlenilmiş değil. Açıklamanın devamında, “Sony ayrıca PC, Mac, iOS ve Android cihazlarla Fortnite için çapraz destek sunarken, PS4’ün öbür platformlarda daha çok oyuncuyla karşılaşmak için Fortnite hayranlarının şansını artırıyor” sözleri yer alıyor. Zaten açıklamanın tamamı da bu kadar. Yani Sony, bir çözüm yolu önermiyor, sorunu nasıl gidereceğinden bahsetmiyor, kullanıcıları sakin kalmaları için yönlendirmiyor. Hatta az daha zorlasa bu kadar büyük bir platformun kurucusu olmasını sağlayan şeyin oyuncular olduğunu unutacak.

Açıkçası Sony’nin bu açıklaması, vertigo hastalığına yakalandığının bir göstergesi. Dünya çapındaki en büyük oyun platformlarından birisine sahip olması, konsol dünyasının en büyük markası haline gelmesi, onu tercih eden kullanıcılara bu şekilde yaklaşma hakkı vermiyor. Biraz büyüklüğünün havasına kapılan Sony, bir an önce Fortnite oyuncularının sorununu çözse iyi olur. Zira Fortnite da kendi başına büyüyen bir kitleye sahip. 

Epic Gamesi Fortnite’ın arkasındaki ad olarak henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat: Ama onun da araya girip Sony ve oyuncularla ortamı ısıtması gerekiyor. Sony’nin ücretsiz oyunlar için sürekli aynı tutucu tavrı takındığını biliyoruz. 

Bakalım bu kriz daha da büyüyecek mi. Gözler şu anda Epic Games ve Sony’den istikbal daha doyurucu açıklamalarda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ