Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Günde 5 Litre Kola İçen Kadının Hayatı Mahvoldu, Kemikleri Eridi!

  • 14 Kasım 2018
  • 521 kez görüntülendi.
Günde 5 Litre Kola İçen Kadının Hayatı Mahvoldu, Kemikleri Eridi!
Konu Altı

Antalya’da ikamet eden bir kadın yaklaşık olarak 5 yaşından beri her gün 5 litre kola içiyor. Bu sebepten dolayı kemikleri eriyen kadın sadece bunla karşı karşıya değil. Aynı zamanda omurgalarında çökme sebebiyle toplam 5 kırık mevcut. Çok şiddetli ağrılar hisseden kadının hastalığının tespiti yapıldı. Aşır kola içilmesine bağlı olarak asidik beslenme tarzının sebep verdiği belirlendi.

Muayene Esnasında Sırt Üstü Yatamadı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Sevgi Urhan, günde 5 litre kola içen Betül Bayram’ın konuyla ilgili kendilerine başvuru yaptığında kesinlikle sırt ağrılarından dolayı hareket etemediğini, muayene esnasında sırt üstü yatamadığını anlattı. O Sıralar yeni doğmuş bir bebeği olan Betül Bayram, ağrılarından dolayı bebekle ilgilenmekte dahi zorluk yaşıyordu.

Daha Önce Hiçbir Hastalığı Yok

Hastanın şiddetli ağrılar sebebiyle hastaneye yaptığı başvurudan önce farklı merkezlerde birçok tahlil ve tetkikler yaptırdığına yönelik bilgi aktarımında bulunan doktor birtakım açıklamalar yaptı. Hastayı muayene ettiklerinde kemik erimesi ve sırt bölgesindeki omurlarda çökme kırıklarının oluştuğunu tespit ettiklerini, genç yaşlarda meydana gelen kemik erimesinin başka hastalıklardan, ya da bir ilaçdan kaynaklı olması gerektiğini anlatan doktor, bunların yanı sıra kötü beslenmenin de bu sorunu beraberinde getirdiğini dile getirdi.

Hastada çocukluk yaşlarından itibaren çok kötü ve düzensiz bir beslenme şeklinin bulunduğunu tespit ettiklerini ileten doktor, günlük 5 litre kola tükettiğini gördüklerini ve bunun aşırı zarar verdiğini anlattı. Aynı zamanda sebze tüketimi yapmaması, bunun yerine eti çok  yemesi bilgilerine ulaşıldığını, bunların neredeyse tamamının da kemik erimesinin sebebi olduğunu anlattı. Aşırı protein tüketimi ve aşırı asit tüketimi kesinlikle kemik erimesi noktasında en baş sebeplerdendir açıklamasında bulundu.

Artık İşe Gidip Gelebilecek Durumda

Yine aynı hastanede Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülseren Sulu’da yapılan tedavilerin, gerçekleştirilen tüm muayenelerin ve tespitlerin sonucunda çocuklarına bakabilecek, işe gidip gelebilecek duruma geldiğini, tedavi sürecinin devam ettiğini, tamamen geçene kadar da devam edeceğini anlattı. Ayrıca içilen 1 bardak kolanın vücuttan tamamen temizlenebilmesi için toplam 32 bardak su içilmesinin gerekli olduğuna da dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ