Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Güney Kore’den Memurlarına Kripto Para Ticareti Yasağı!

  • 16 Haziran 2018
  • 1.562 kez görüntülendi.
Güney Kore’den Memurlarına Kripto Para Ticareti Yasağı!
Konu Altı

2017’nin sonlarından günümüze kadar Güney Kore’nin kripto nakit piyasasına olan yaklaşımı oldukça değişkendi. Ülkedeki vatandaşların önemli bir kısmı teknoloji ile haşır neşir olduklarından yatırımcı sayısı çok fazla. Bu durumda ortaya fazlasıyla dolandırıcılık ve siyah nakit aklama girişimi gibi suçları ortaya çıkartıyor. 

Maeil Business’a göre Güney Kore Personel Yönetimi Bakanlığı, kripto nakit ticaretine karıştığı tespit edilen devlet memurlarının yasakları ihlal ettikleri gerekçesiyle cezalandırılacakları söyleniyor. Bir vesika yayınlayan bakanlık, çalışma saatleri içerisinde kripto nakit ticaretinin yasaklandığını kati bir dille açıklıyor.

Açıklamalara göre ülkedeki her bir bakanlık ve kurum, çalışma saatleri içinde yapacak bir işi kalmayan memurların bile kripto nakit işlemi gerçekleştirmeleri halinde, çalıştıkları kuruluş tarafından cezalandırılabileceklerini belirtti. 

ABD ve Japonya’dan sonra dünyanın en büyük kripto nakit pazarı olan Güney Kore, bu olaya bir türlü ahenk sağlayamadı. Geçerli bir çözümle  dolandırıcılık vakalarının önüne geçmeye çalışan devlet yetkilileri, oldukça kararsız bir profil çiziyorlar. Aralık 2017’de ülkedeki ticaretin bütünüyle yasaklanacağına yönelik haberler bir 1 ay sonra yalanlanmış, yüreklere su serpmişti.

Cenup Kore, Kripto Nakit Dünyası İçin Sebep Bu Kadar Önemli?

Yasaklama girişimleri, Güney Koreli yatırımcıların bir parçası olan devlet memurlarını günün belirli saatlerinde ticaretten ırak tutacak. Ancak Güney Kore’nin bir sürpriz yaşanmazsa daha ağırbaşlı bir yaptırım getirmesi beklenmiyor.

En kıymetli kripto nakit birimi olan Bitcoin, uzun süredir 10.500 dolar civarında seyrediyor. Öbür kripto nakit durumlarındaki sakinlik de aynı şekilde devam ediyor. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ