Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Gürcistan’da başbakan adayı belli oldu

  • 15 Haziran 2018
  • 368 kez görüntülendi.
Gürcistan’da başbakan adayı belli oldu
Konu Altı

Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili’nin dün görevinden istifa etmesinin ardından bugün akşam saatlerinde iktidardaki Gürcü Hayali partisinde yeni başbakan adayının belirlenmesi için bir toplantı düzenlendi.

  • Gürcistan Başbakanı istifa etti

Partinin Tiflis’teki merkezinde yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Gürcü Hayali Siyasi Konseyi Üyesi Mebus Arçil Talakvadze, eski Maliye Bakanı Bakhtadze’yi başbakan adayı gösterdiklerini söyledi.

Talakvadze’nin ardından konuşan başbakan adayı 36 yaşındaki Bakhtadze, Gürcistan’ın Avrupa-Atlantik entegrasyonu sürecinin hızlandırılması, etkili ve ekonomik adımların atılması ve eğitime destek verilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Yeni kabine listesi 1 hafta içinde parlamentoya gönderilecek

Dün görevinden istifa eden eski Başbakan Kvirikaşvili’nin kabinesinde 2017 Kasım’dan bu yana Maliye Bakanı olarak vazife saha Bakhatadze, 2013-2017 yılları arasında Gürcistan Demiryolları Umumi Müdürü olarak çalıştı.

Gürcistan anayasasına göre, Gürcü Hayali partisinin 7 gün içerisinde yeni başbakan adayı ve yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili’ne sunması gerekiyor.

Margvelaşvili’nin parlamentoya bir hafta içinde yeni kabine listesini göndermesi gerekiyor.

Kvirikaşvili’nin istifa kararı

Başbakan Kvirikaşvili, Gürcü Hayali Başkanı Bidzina İvanişvili ile bazı esas konularda düşünce ayrılıkları yaşadığını belirterek, dün görevinden istifa etmişti.

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ