Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Güvenlik önlemi için özel merkez

  • 24 Haziran 2018
  • 554 kez görüntülendi.
Güvenlik önlemi için özel merkez
Konu Altı

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, yarın yapılacak seçimlerde mümkün elektrik kesintilerine ve arızalara karşı teyakkuza geçti. Habertürk’ten Esra Nehir’in haberine göre Bakanlıkta önceki gün yapılan toplantıda, arızalara karşı anında müdahale birimleri kurulması kararlaştırıldı.

KRİZ MERKEZLERİ

Elektrik üretim, iletim, dağıtım ve doğalgaz ve petrol iletim ve depolama hizmetlerinde herhangi bir aksaklık oluşmaması, mümkün sorunlara en hızlı müdahalenin yapılması için TEİAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ, BOTAŞ ve hususi sektör elektrik dağıtım şirketleri bünyesinde kriz merkezleri oluşturuldu.

DAKİKA DAKİKA CANLI TAKİP

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da bütün ekipleri gün boyu takip edeceği belirtildi. Bu tedbirlerin takibi ve koordinasyonu için bakanlık bünyesinde, bütün umumi müdürlerin yer aldığı bir “özel merkez” kuruldu. Bu merkezin, ilgili kuruluşların merkez ve taşra teşkilatları ile diri bağlantı kurabilmesi için video konferans sistemi oluşturuldu. Türkiye’nin dört bir yanındaki seçim kurulları ile temasa geçilerek jeneratörlerinin olup olmadığı soruldu. Jeneratörlere bakım yapılması istendi. Jeneratörü bulunmayanlara talep etmeleri durumunda müsait güçte mobil jeneratör temin edilmesi kararlaştırıldı. Seçim kurullarının bulunduğu bölgeyi besleyen elektrik dağıtım şebekelerinin bakım ve onarımları yapıldı. Her seçim kurulunun bulunduğu bölgede 23 Haziran saat 08.00 ile 25 Haziran saat 08.00’e kadar vardiyalı bozukluk ekipleri amade olacak.

YSK’YA ENERJİ TAKVİYESİ

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) enerji altyapısı da elden geçirildi. Bilgi İşlem Merkezi’nin bulunduğu binanın elektrik ihtiyacının karşılandığı bütün alternatif hatların, trafoların ve jeneratörlerin denetim ve bakımı yapıldı. Gereksinim halinde kullanılabilecek üç ayrı alternatif besleme hattına, binadaki var jeneratöre ve kesintisiz kuvvet kaynağına ilaveten bir mobil jeneratör daha amade hale getirildi.

SEÇİM GÜNÜ BAKIM ONARIM YASAK

Çağrı merkezi personel ve bozukluk ekip sayıları seçim günü en yüksek seviyeye çıkarılacak. Arızaya hızla müdahale için ekiplere malzeme tedarikleri yapılacak. Seçim günü bakım-onarım veya tesis faaliyetleri için planlı kesinti yapılmayacak.

DOĞALGAZ İÇİN DE TEDBİRLER ALINDI

Doğalgaz iletiminde bütün kompresör ve ana ölçüm istasyonlarında, petrol iletim ve depolama tesislerinde, elektrik iletiminde bölge müdürlükleri ve yük tevzi müdürlüklerinde, elektrik üretim tesislerinde, elektrik dağıtımında ilgili bütün yönetici ve öbür personel görevinin başında ve kriz merkezleri ile irtibat halinde olacak.

KRİTİK TESİSLERE TAKVİYE PERSONEL

Seçim günü kritik tesislerin güvenliği için de alınan tedbirler artırıldı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre bu tesislere yönelik sabotaj ihtimaline karşı, valiliklerden korumagüvenlik personeli takviyesi istendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ