Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Haberler: ‘Ölüm büyüsü’ dolandırıcısı 5 kişiyi öldürmeye azmettirmekten yargılanmış

  • 21 Haziran 2018
  • 402 kez görüntülendi.
Haberler: ‘Ölüm büyüsü’ dolandırıcısı 5 kişiyi öldürmeye azmettirmekten yargılanmış
Konu Altı

Antalya’da fazla sayıda kişiyi kendilerine ‘ölüm büyüsü’ yapıldığına ikna edip, ‘cin çıkarma’ seansları düzenleyerek, haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla tutuklanan Tali Yüksel Yeşilot ve eşi Öznur Yeşilot hakkında hazırlanan iddianamede, çiftin, ‘ölüm büyüsü’ olduğu iddiasıyla ve ‘cin çıkarma’ bahanesiyle İ.O. ve ailesinden 2 yılda yekün 2 milyon TL aldığı kaydedildi. İddianamede Tali Yüksel Yeşilot’un, İ.O.’nun kızı E.O.’ya, içinde cinler olduğu iddiasıyla cinsel istismarda bulunduğu da belirtildi. İddianamede, ayrıca şikayetçi olarak yer saha öbür 7 kişinin de eş suçlamalarda bulunarak, sanıklara değişen miktarda nakit verdiklerini söylediği kaydedildi.

‘CİNAYETE AZMETTİRMEK’TEN YARGILANMIŞ

Tali Yüksel Yeşilot’un, 2 sene evvel Karaman’ın Ermenek ilçesinde, Hakan Narlı’nın boşandığı eşi Şerife Şahin ile 4 akrabasının öldürülmesiyle ilgili ‘azmettiricilik’ suçundan yargılandığı ortaya çıktı. Ermenek Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Hakan Narlı ve Şerife Şahin’in daha evvel evli oldukları, Narlı’nın babası Ahmet Narlı’nın çevresinde ‘cinci hoca’ olarak tanınan Tali Yüksel Yeşilot’u telefonla arayarak, küs olan gelini ve oğlunu barıştırmasını istediği duruşma tutanaklarına girdi. Ermenek’e gelen Yeşilot’un, Şerife Şahin ile görüştüğü, bu görüşmede Şahin’in, kayınpederi ile birkaç kez cinsel ilişkiye girdiğini, bu nedenle bir çocuk düşürdüğünü belirterek, “Eşimin yüzüne bakamıyorum. Bu yüzden boşandım” dediği, Yeşilot’un da bu görüşmeden elde ettiği bilgiyi Hakan Narlı’yla paylaşıp, “Bunlar nasıl insan? Bunların hakkı kurşundur. Eski eşin ayrıca kuzeniyle evlenecek” diyerek, cinayete azmettirdiği ileri sürüldü. Bu hadise sonrası Hakan Narlı, Şerife Şahin ile 4 akrabasını öldürdü.

Görülen dava sonunda Tali Yüksel Yeşilot, ‘kasten öldürmeye azmettirme’ suçlamasından beraat ederken, ‘dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık’tan suçlu bulundu.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ