Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Hamaney: Real Madrid’i tutar gibi tutun

  • 21 Mart 2018
  • 366 kez görüntülendi.
Hamaney: Real Madrid’i tutar gibi tutun
Konu Altı

İran Lideri Ali Hamaney, halkın yerli malı kullanma konusunda İspanyol futbol takımı “Real Madrid”i destekler gibi ısrarcı olmalarını istedi.

İran’da yeni yılın ve bahar mevsiminin müjdecisi Nevruz münasebetiyle Meşhed kentinde halka hitap eden Hamaney, ülkedeki ekonomik sorunların çözülmesi için “yerli malı kullanılması” çağrısında bulundu.

Hamaney, Nevruz’un iyiliklere vesile olması temennisinde bulunarak, memleket yöneticileri ve halkı, İran ürünlerini kullanmada ısrarlı olmaya çağırarak, “Real Madrid’i tutar gibi yerli malını tutun.” ifadelerini kullandı.

Kaçakçılık konusuna da değinen Hamaney, kaçakçılığın memleket ekonomisine menfi etkilerinin olduğunu vurgulayarak, her alanda yerli kapital ve insan gücünün değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

– “DEAŞ, İsrail unutulsun diye kuruldu”

İran lideri konuşmasında, bölgesel konulara da değindi. Hamaney, ABD’nin terör örgütü DEAŞ’ı bölge ülkelerinin İsrail’i unutması amacıyla kurduğunu iddia etti. İran lideri, ABD’nin bölgedeki hedeflerine ise ulaşamayacağını anlatım etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ