Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Hamilelikte bahar alerjisi

  • 14 Haziran 2018
  • 1.934 kez görüntülendi.
Hamilelikte bahar alerjisi
Konu Altı

Hamilelikte bahar alerjisi nasıl geçer?3 ay önce

Bahar aylarıyla birlikte, polenler ve tozlar havada dolaşmaya başlıyor. Bahar alerjileri, bilhassa hamileleri fazla etkilemekte. Peki, hamilelikte bahar alerjisi nasıl geçer? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak ebeveyn adayları için, hamilelikte bahar alerjisini önlemenin veya azaltmanın yollarını açıklıyoruz.

Bahar aylarında, havada uçuşmaya başlayan polenler ve tozlar, alerjiye sebep olur. Bahar alerjisi, burun akıntısı, göz kızarıklığı ve kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösterir. Çoğu insan için sıkıntılara yol açan bahar alerjisi, hamileler için daha aka bir problem haline gelebilir. Vücut, alerjiye sebep olan zararlı maddeleri atmak için bazı kimyasallar salgılar. Ancak, hamilelikte bu maddelerin salgılanması zorlaşır. Bu nedenle, hamilelikte alerjiyi önlemek veya belirtilerini azaltmak için bazı konulara dikkat etmek gerekir:

Polenlerin yoğun olduğu dönemlerde, park, bahçe gibi ağaçlık alanlarda bulunmamaya çalışın.

Dışarıda zaman geçirdikten sonra eve geldiğinizde, kıyafetlerinizi değiştirin ve derhal bir duş alın.

Polenlerin yoğun olduğu bahar aylarında, kıyafetlerinizi kurutmak için dışarıya asmamaya itina gösterin.

Alerjik bir bünyeye sahipseniz, bahar aylarında fazla sık cam açmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine, klimadan faydalanabilirsiniz. Ancak, bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta klimanın fazla iyi temizlenmiş olmasıdır. Ters takdirde, klimanın içerisindeki mikroplar öbür hastalıklara sebep olabilir.

Hamilelikte alerji testi yapılır mı?

Alerji semptomlarınız arttıysa ve sebebini bilmiyorsanız alerji testi yaptırabilirsiniz. Test yaptırmadan evvel doktorunuza danışmayı unutmayın.

Alerjiniz şiddetlendiyse ve günlük rutinlerinize mani oluyorsa, ilaç kullanmadan evvel mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Burun tıkanıklığı, kafa ağrısı gibi sorunları gidermek için tabii yöntemleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, burun tıkanıklığı için spreylere de başvurabilirsiniz.

Hamilelik hakkında öbür yazılarımız:

Hamilelikte hastalıktan korunmanın yolları

Hamilelikte beslenme için 5 altın kural

Hamilelik döneminde tüketilmemesi gereken bitkiler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ