Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Hangi bankalar Bedelli Askerlik kredisi veriyor? Bedelli Askerlik kredisine nasıl başvurulur?

  • 17 Temmuz 2018
  • 369 kez görüntülendi.
Hangi bankalar Bedelli Askerlik kredisi veriyor? Bedelli Askerlik kredisine nasıl başvurulur?
Konu Altı

Bedelli askerliğe ilişkin Ak Parti Öbek Başkanvekili Bülent Turan’ın izah yapmasının ardından bedelli haberini saha surat binlerce genç kredi ürem oranlarını araştırmaya başladı. Peki Hangi bankalar bedelli askerlik kredisi verecek?

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredisi adı altında olmasa bile birçok banka tüketici ve gereksinim kredisi kapsamında alt not veya dip not: bedelli askerlik notu ile insanların bedelli askerlik için gereksinim duyduğu para parayı tedarik etmeyi taahhüt ediyor.

Bedelli Askerlik Kredisi’ne Nasıl Başvurulur?

Vatandaşlar bilhassa Tarım Bankası Bedelli Askerlik Kredisi için araştırmalar yapıyor. Devletin aldığı bir karar için devlet bankasından kredi çekmek daha mantıklı göründüğü için insanlar Tarım Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Şartlarını öğrenmeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”bedelli askerlik kati çıkacak” demesi üzerine Tarım Bankası yetkilileri harekete geçti ve Bedelli Askerlik Kredisi için hususi bir kampanya oluşturdu. 

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi ürem Oranları 

Şu anda en müsait kredi veren banka olarak öne çıkan Tarım Bankası bedelli askerlik kredisi ile kredi çekmek istiyorum diyen müşterilerine yüzde 1,63 ürem oranı ile borçlanma imkanı sunuyor. Banka tarafından gerçekleştirilen bedelli askerlik kredisi 2018 kampanyası kapsamında gereksinim kredisi ürem oranı yüzde 1,63 olarak uygulanıyor. 

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Şartları 

Bedelli askerlik ücreti ödemelerinde bankalardan bedelli askerlik kredisi çekmek isteyen kişilerin belirli bazı şartları taşımaları gerekiyor. Örneğen banka borcu yasal takip sürecine girerek adı siyah liste içerisine giren kişilerin ne yazık bu krediyi kullanmaları kesinlikle olası olmuyor. 

Bankalardan al kalem aş olarak ta anılan bu vaziyet karşısında  kara listedeyken kredi çekilmesine bankalar kesinilkle ruhsat vermiyor. Şahıs siyah liste affı ile listeden çıksa dahi çoğu vakit banka ancak şu anda fazla yüksek aylık gelir belgesi sunarsa kredi onayı verebiliyor. Bunun yanı dizi gereksinim kredisi çekme koşulları arasında yer saha aylık düzenli gelire sahip olmak ve bu geliri belgelemek te aranılan bedelli askerlik kredisi koşulları arasında yer alıyor. 

Bedelli askerlik kredisi çekmek için kredi notu sorgulaması da yapılıyor. Tarım Bankası kredi notu ortalaması için en düşük kredi notu 1300 puan ve üzerinde olmasını istiyor. Yani orta riskli kredi notu olan kişilerin dahi kredi onayı almaları için 1300 puan ve üzerinde olması gerekiyor. Tarım Bankası düşük kredi notuna bedelli askerlik kredisi onayı ne yazık ki vermiyor. Yani bedelli askerlik kredisi kullanmak için kredi notu ortalaması ve aylık gelir belgesi yeterli oluyor. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ