17 HAZİRAN’DA BAŞLAYAN VE 8 EYLÜL’DE SONA ERECEK OLAN TRANSFER DÖNEMİNDE GALATASARAY’DAN İLK HAMLE GELDİ. DETAYLARI AÇIKLIYORUZ!

Galatasaray’ın Seferovic’in transferi için Portekiz’li Benfica yöneticileri ile görüşmeye başladıklarını açıklamasının ardından heyecanla bekleyen Galatasaray taraftarlarına müjde!

Fotomaç’tan edindiğimiz bilgilere göre, sarı kırmızılı takımın yeni forveti Haris Seferovic’in uçağı gece İstanbul’a indi ve havalimanında ayak üstü kısa bir açıklama yapan başarılı futbolcu, ” Burada sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Bu taraftarlar gecenin bu saatinde beni karşılamak için buraya gelmiş. Çok sevindim. Herhangi bir sağlık problemim yok ve kendimi çok iyi hissediyorum” şeklinde konuştu. Galatasaray’ın, Haris Seferovic’e bir sezon için tam olarak 2,5 milyon euro ödeyeceği öğrenildi.

SEFEROVİC’İN SAKATLIK SORUNU MU VAR?

Sakatlığı nedeniyle geçtiğimiz sezon yalnızca 17 maça çıkabilen Seferovic’in, Galatasaray yönetimini ikna edebilmek için 3 ayrı sağlık taramasından ve çok geniş kapsamlı kontrollerden geçtiği öğrenildi.

Haris Seferovic Galatasaray

Sağlık taramasının ardından yapılan görüşmelerde Seferovic’in, Sarı kırmızılı yöneticileri “Kariyerimde yeni bir sayfa açacağım. Herhangi bir sakatlığım ya da sağlık problemim yok. göreceksiniz ki oynayacağım futbol ve attığım gollerle adımdan söz ettireceğim. Bonservisimi de yirmi maç ve üstü maça çıkarak satın aldıracağım.” dediği öğrenildi. Haris Seferovic’in sözleşmesinde “opsiyonu 20 maç ve üzeri maça çıkarsa devreye girer” diye bir madde olduğu aktarıldı.

HARİS SEFEROVİC KİMDİR?

Beş büyük ligin 3’ünde forma giyen ve top koşturan, 86 kez giydiği İsviçre forması ile 25 gol atan Seferovic’i yakından tanıyalım.

22 Şubat 1992 doğumlu ve şu an 30 yaşında olan yetenekli futbolcu santrfor mevkinde oynuyor. İsviçreli milli futbolcu olan Haris Seferovic Aslen Boşnak Müslümanları’ndandır. 1.89 cm boya sahip olan başarılı futbolcu, Amina Seferovic ile evlidir.

Haris Seferovic Galatasaray

Kamuyu Aydınlatma Platformu olan KAP’a bildirilmesinin ardından, özellikle twitter kullanıcıları tarafından tebrik twitleri alan Seferovic; dövmesini soranlara attığı twitle cevap verdi. Ay yıldız dövmesinin dikkat çekmesi üzerine yaptığı açıklamada, en sevdiği dövmesi olduğunu ve Boşnak Müslümanı olduğu için bu dövmeyi tercih ettiğini söyledi.

Haris Seferovic Galatasaray

Galatasaray’da 14 numaralı formayı terletecek olan Haris Seferovic’e şimdiden başarılar diliyoruz.